Студентка Острозької академії провела тренінг на тему «Вакцинація - найефективніший захист від COVID-19 або його ускладнень»

22.01.2022

У рамках запобігання поширенню інфекційних захворювань в Україні, а саме, коронавірусної інфекції COVID-19, 10 січня здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП «Громадське здоров’я» НаУОА Марія Маринич разом із бригадою закладу провела захід на базі медичного закладу «Центру первинної медико-санітарної допомоги №1» м. Києва. Тема – «Вакцинація – найефективніший захист від COVID -19 або його ускладнень».

На зустрічі були присутніми медичні й немедичні працівники установи, пацієнти й відвідувачі КНП «ЦПМСД №1» Шевченківського району Києва.

Під час заходу обговорили такі основні питання:

• поширення COVID-19 в Україні з початку епідемії;
  • основні симптоми, перебіг, лікування й ускладнення внаслідок хвороби COVID-19;
  • основні методи профілактики й захисту від інфекційних хвороб;
  • вакцинація проти COVID-19, види вакцини, допустимі схеми поєднання вакцин;
  • COVID-19 і війна в Україні.
  • Окремо закцентували увагу на питанні вакцинації дитячого населення проти COVID-19.

Наочно розглянули:

• маршрути пацієнта від моменту його прибуття в медичний заклад до завершення проведення вакцинації;
  • холодове обладнання для забезпечення дотримання вимог «холодового ланцюга»
  • кабінет для проведення вакцинації з дотриманням всіх санітарно-епідемічних вимог.

Марія Маринич зазначила, що зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в країні, війну, яка триває вже майже рік, ризик поширення й виникнення епідемій, спалахів інфекційних захворювань є дуже високим.

«Тому саме такі профілактичні, ознайомлювальні заходи потрібно проводити, щоб вберегти себе і своїх рідних від тяжких інфекційних захворювань, які можуть призвести до смертельних наслідків. Водночас обов'язково наголошувати та тому, що вакцинація – це найефективніший захист свого здоров'я! Будьте здорові й вакцинуйтеся!».