Центр європейських досліджень НаУОА спільно з колегами з Львівської політехніки поширює кращі практики розвитку європейських студій в Україні

05.10.2022

5 жовтня 2022 року відбувся інтер-активний івент «Поширення кращих практик викладання європейських студій та створення міждисциплінарних програм у закладах вищої освіти України: обмін досвідом». Захід організовано командою ННЦ «Європейські студії для технічних університетів» Національного університету «Львівська політехніка» спільно з Центром європейських досліджень Національного університету «Острозька академія».

Під час теоретичної панелі-дискусії досвідом викладання європейських студій ділилися керівниця Центру європейських досліджень Національного університету «Острозька академія» Тетяна Сидорук («Центр європейських досліджень у Національному університеті «Острозька академія»: кращі практики розвитку європейських студій»), керівниця проєкту EUTS Ярина Турчин (тема виступу «Особливості розвитку європейських студій в Національному університеті «Львівська політехніка» та перспективи запровадження міждисциплінарних освітніх програм із вивчення ЄС»), провідний фахівець Проєктного офісу Національного університету «Львівська політехніка» Олена Лукачук (Проєктний офіс Національного університету «Львівська політехніка»: кращі практики в імплементації наукових пропозицій від ЄС), керівниця проєкту «Громадянське суспільство в процесі вирішення конфліктів: досвід ЄС для України» (EURoCoRP) Національного університету «Острозька академія» Олена Шершньова (Особливості реалізації міждисциплінарних проєктів європейських студій (на прикладі досвіду EURoCoRP та EuroVIS).

Практичну частину заходу для студентів ОПП «Міжнародні відносини» і «Країнознавство» Національного університету «Острозька академія» провели із застосуванням інтерактивних методик викладання європейських студій тренери з методики викладання Львівської політехніки – доц. Ольга Івасечко, доц. Олег Цебенко. Студенти продемонстрували високий рівень знань та вмотивованість до вивчення європейських студій.

За підсумками заходу були визначені подальші кроки для кооперації обох університетів задля розвитку європейських студій та обміну кращими академічними практиками.