Спільна молитва за Україну в Острозькій академії до Дня Гідності та Свободи

21.11.2017

Сьогодні українці відзначають День Гідності та Свободи, в який вшановують громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності. Ці події мають надзвичайне значення для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку України.

У студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького відбулася панахида, на якій пом’янули Героїв Небесної Сотні та всіх, хто віддав своє життя за Україну. У панахиді взяли участь студенти, викладачі та усі охочі.

«Сьогодні ми пом’янули тих, хто чотири роки тому грудьми, дерев’яними щитами, своїм сумлінням піднялися, щоб захищати нашу гідність і свободу. Вони були такі, як ми — з тіла і плоті, але сумління їхнє не мовчало й не могло змиритися з тим беззаконням, яке вони бачили. Вони не чекали, що стануть героями, що їм вручать нагороди, а просто виконали свій християнський, людський, батьківський, патріотичний і громадянський обов’язок. Вони пішли голіруч на кулі. Ми шукаємо героїв, шукаємо, на кого ж рівнятися. А насправді — вони серед нас. Саме вони захищали нашу незалежність і за них ми сьогодні молимося. Найважливіше, щоб їхня жертва та пролита ними кров відгукувалися в нашій пам’яті, пам’яті історії. Песиміст може сказати, що їхня жертва була даремною. Утім не буває даремно пролитої крові. Кров наших бійців та Героїв Небесної Сотні волає і буде волати до нових звершень, до побудови процвітаючої та сильної незалежної України»,

зазначив у своїй проповіді настоятель храму, протоієрей Василь Жуковський.