До Острозької академії завітав Давід Стулік

19 жовтня 2017

До Національного університету «Острозька академія» завітав прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік. Візит відбувся в контексті презентації проектів ЄС для молоді та інформаційної компанії «Будуймо Європу в Україні».

Студенти різних спеціальностей мали нагоду поспілкуватися з Давідом Стуліком не тільки на теми стажування й обміну, але й загалом про ситуацію навколо вступу України в ЄС.

«Європа не розглядає Україну в термінах втоми чи розчарування, оскільки наша держава є надзвичайно важливою для ЄС. Інша проблема, що депутати не завжди прагнуть прискорити процес інтеграції у європейський простір»,

зауважив Давід Стулік.

Хоча прес-аташе також наголосив, що принцип європейської демократії — це від низів до верхів.

Під час презентації представництво ЄС в Україні також організувало інтерактивну гру-засідання Ради ЄС «Як Україна отримала безвіз?», залучивши студентів Острозької академії до голосування. Пізніше відбулася вікторина на тему відносин між ЄС та Україною в Острозі.

«Захід був організований переважно для студентської молоді, активістів та представників громадських організацій Острога, що і зацікавило мене. Активна участь у громадському житті академії та міста постійно потребує нових ідей та практичних навичок. За допомогою таких тренінгів, активісти мають змогу безкоштовно навчатися й отримувати європейський досвід. Давід Стулік казав: «Робіть свою справу якнайкраще для вашого майбутнього». Я вважаю, що будь-які колективні зміни починаються зі змін людини у дзеркалі. Щоденно ми повинні самостійно працювати над собою та спільними зусиллями забезпечити Україні світле майбутнє»,

розповідає студентка третього курсу гуманітарного факультету Аліна Пономаренко.

За допомогою інтерактивної гри «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз» учасникам вдалося не лише відчути себе у ролі міністра Європарламенту, а й зрозуміти принципи та механізми роботи інституцій Європейського Союзу.

«Подібні заходи допомагають учасникам розвинути навички спілкування, ведення дискусій та впливають на процес сприйняття своєї у контексті загальноєвропейського розвитку»,

додає дівчина.