Острозька академія і США: нові обрії співпраці

18.07.2017

У рамках програми «Відкритий світ» 11-21 травня старший викладач кафедри психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія», кандидат психологічних наук Уляна Нікітчук відвідала США. Пані Уляна переймала досвід роботи із психологічної і соціальної реінтеграції людей із постравматичним стресовим розладом.

«Два дні я з іншими учасниками програми провела у Вашингтоні. Це був чудовий час, де я познайомилася з багатьма працівниками програми „Відкритий світ“. Також частково ми вивчали законодавчі засади надання допомоги людям з ПТСР, нам розповідали історію федералізму. Решту сім днів ми провели у місті Рочестер завдяки сприянню організації „Рочестер Глобал Конекшн“, яку донедавна очолювала пані Тамара Денисенко. Наш хостинг був організований на високому рівні. Ми відвідували музеї, екскурсії, проводили багато часу з українською громадою. Також передали в європейський відділ бібліотеки Конгресу США книгу про історію Острозької академії»,

розповіла Уляна Нікітчук.

Крім цього, учасники програми «Відкритий світ» відвідали різноманітні держустанови, клініки, громадські організації, університети США, які охоплюють різні аспекти роботи з ветеранами.

«Для мене надзвичайно цінним стало відвідування університету Бафало, де ми дізналися про нові програми підготовки фахівців в галузі допомоги ветеранам, а також центри, які надають їм та їх родинам психологічну і психолого-терапевтичну допомогу. У свою чергу, ми розповіли, які методи роботи використовуються в Україні у психологічній допомозі військовим АТО. Це був повноцінний обмін досвідом»,

додала пані Уляна.

Триваліший період у коледжі Назарет міста Рочестер перебував і навчався студент спеціальності «Українська філологія» Дмитро Байда. Це був перший пілотний проект семестрового навчання (із січня по травень 2017 року) у рамках двосторонньої угоди про співпрацю між Національним університетом «Острозька академія» і Коледжем Назарет. Витрати на переліт, проживання і харчування Дмитра забезпечила Українська Громада Рочестеру і особисто пані Тамара Денисенко, Українська Американська Федеральна Кредитова Спілка (Рочестер), родина Віри та Богдана Боднаруків (Ілліной-Флорида), Українська Народна Фундація (Нью-Джерсі, президент Стефан Качарай) та інші небайдужі і патріотично налаштовані представники Українства США.

Дмитро дуже високо оцінив рівень викладання у Коледжі Назарет і відзначив, що навчання в Острозькій академії відбувається за аналогічним алгоритмом. Рівень знання англійської мови, отриманий Дмитром в Острозькій академії, дозволив йому успішно прослухати курси у Рочестері, скласти підсумкові іспити і отримати 15 кредитів.

«Окремою частиною для розмови є українська громада. Я зустрів тут величезну кількість цікавих і працьовитих людей, які мають свої особисті історії. Але я не зустрів тут жодної людини, яка була б не ласкава мені чи не відповіла б на мій запит про допомогу. Висловлюю щиру вдячність усім, і особливо пані Тамарі Денисенко, за підтримку»,

поділився враженнями Дмитро Байда.

Окрім навчання у Коледжі, Дмитро за сприяння і підтримки Української Громади Рочестеру мав можливість відвідати Нью-Йорк, Бостон, Бафало, Вашингтон, Ніагарський водоспад та інші цікаві місця. Планується продовження цієї програми упродовж наступних п’яти років, оскільки попередні домовленості між університетами досягнуті.

Острозька академія висловлює щиру подяку Українцям Рочестеру, Ілліною та Нью-Джерсі за їх безкорисливу підтримку українсько-американської співпраці, української вищої освіти та першого вищого навчального закладу східних слов’ян — Острозької академії.

Теги: Острозька академія, Уляна Нікітчук, Дмитро Байда, США