Представники Острозької академії взяли участь у форумі з програм академічного обміну ERASMUS+

09 квітня 2017

6-7 квітня 2017 року в Києві пройшов міжнародний польсько-український форум з програм академічного обміну ERASMUS+, який відбувався в рамках Польсько-українських днів освіти, науки та інновацій. Участь в ньому взяли представники Острозької академії — Дмитро Шевчук, декан гуманітарного факультету, та Віталій Лебедюк, декан факультету політико-інформаційного менеджменту. На форумі піднімалися питання, які стосуються інтернаціоналізації освіти та науки, а також налагодження тіснішої співпраці між польськими та українськими академічними середовищами.

В рамках круглого столу «Можливості програми ЄС ERASMUS+ для університетів України та Республіки Польщі — добрий старт для розбудови довготривалого співробітництва» відбулася спільна презентація Аґнешки Можейко, керівника відділу міжнародного співробітництва Університету в Зеленій Ґурі, та Дмитра Шевчука про успішний кейс реалізації академічної мобільності.

«Національний університет „Острозька академія“ та Університет в Зеленій Ґурі уже два роки активно реалізує академічні обміни студентів та викладачів в рамках програми ERASMUS+. Це надзвичайно важливо, оскільки дає можливість студентам отримати новий досвід, урізноманітнити знання та здобути нові навички. При цьому навчаючись у польському університеті наші студенти отримують стипендію з коштів ЄС, а після повернення в Острозьку академію нічого не втрачають, оскільки курси, які вони вивчали в Польщі їм зараховуються. Викладачі, у свою чергу, не лише мають змогу прочитати лекції для польських студентів та науковців, але й налагодити тіснішу взаємодію, яка надалі перетворюється в нові наукові та освітні проекти, спільні публікації і конференції. Мені надзвичайно імпонує те, що досвід співпраці між Острозькою академією та Університетом в Зеленій Ґурі визнано успішним і таким, що може розглядатися як приклад для інших університетів»,

зазначив Дмитро Шевчук.

У презентації було звернуто увагу на основні етапи налагодження співпраці між Національним університетом «Острозька академія» та Університетом в Зеленій Ґурі. Протягом двох попередніх років академічні обміни здійснювалися для двох спеціальностей — «Філософія» і «Культурологія». Однак в подальшому планується розширити співпрацю й на інші спеціальності, зокрема «Політологію» та «Психологію». Аґнешка Можейко і Дмитро Шевчук під час презентації розглянули моменти, які сприяли швидкій реалізації академічних обмінів, вказали на перешкоди (передусім системного характеру), запропонувавши шляхи їх вирішення, а також представлено плани розвитку академічних проектів у майбутньому.

«У грудні 2016 року ми з Дмитром Шевчук мали візит до Університету в Зеленій Ґурі. Під час зустрічей із представниками різних факультетів та інститутів було домовлено про розширення академічних обмінів між нашими університетами. Крім того, програма ERASMUS+  це добре підґрунтя налагодження наукової та освітньої співпраці і в рамках інших європейських ґрантових програм. А сьогоднішній польсько-український форум — це, без сумніву, добра нагода університетам обмінятися позитивним досвідом та продумати подальші кроки для тіснішої взаємодії»,

зазначив Віталій Лебедюк.