X Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії» в Острозькій академії

02.06.2017

У Національному університеті «Острозька академія» першого червня відбулося відкриття десятої Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії». Олімпіада уже стала доброю традицією вишу. На конкурс з’їхалися дошкільнята та учні 1-6 класів із багатьох областей України.

Метою олімпіади «Юні знавці Біблії» — підвищення інтересу школярів до Біблії, виховання духовно-багатої, національно свідомої особистості, залучення школярів до вивчення курсів духовно-морального спрямування. Олімпіада стала об’єднавчою ланкою між усіма регіонами України, про що свідчить її лозунг «Юні знавці Біблії об’єднують Україну».

Із вітальним словом до учасників олімпіади звернувся проректор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк, побажавши юним знавцям успіхів, натхнення та доброзичливості у власних вчинках.

Після вітальних слів проректора, учасників олімпіади запросили до храму, де звучала молитва «Отче наш» у виконанні студентсько-викладацького хору «Благовість» храму преподобного Федора Острозького та хорового колективу Національного університету «Острозька академія».

Координатор десятої Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії» — доктор педагогічних наук, професор Національного університету «Острозька академія» Василь Жуковський, висловлює своє захоплення, розповідаючи, що юні знавці Біблії — це майбутнє нашої держави. Адже майбутнє кожного із нас значною мірою залежить від того, які цінності закладаються в душі молодого покоління. Вирішальну роль у вихованні дітей та молоді відіграє духовно-моральне виховання, побудоване на Святому Письмі.

Серед конкурсних випробувань, запропонованих дітям, були завдання різного рівня складності, залежно від віку учасників. Наймолодшим учасникам, дошкільнятам та учням 1-4 класів, було завдання виконати творчу роботу (малюнок, аплікація тощо) вдома та презентувати її на олімпіаді. Тема творчої роботи: «Зобрази випадок, коли ти вчинив так, як вчить Біблія». Також дошкільнята та учні 1-2 класів співали пісні й декламували вірші, що прославляють Бога. Додатково для учнів 3-4 класів завданням було розповісти біблійну історію за вибором членів журі. Учні 5-6 класів презентували дослідження Святого Письма на тему: «Сімейні цінності крізь призму Божественної мудрості притч».

Усіх учасників олімпіади відзначили дипломами, грамотами та подарунками — книгами Біблії, християнською літературою.

«Символічно, що ця олімпіада відбувається в стінах Острозької академії, адже саме тут уперше побачила світ Острозька Біблія, яка є безцінним скарбом для кожного з нас. Сподіваємося, що учасники олімпіади і надалі розвиватимуть свій інтерес до вивчення Біблії та житимуть у духовно-моральному спрямуванні»,

зауважив Василь Жуковський.