Петро Порошенко: «Одним із локомотивів руху нашої оновленої європейської України є Острозька академія»

27 жовтня 2016

До Національного університету «Острозька академія» 27 жовтня завітав Президент України Петро Порошенко. Він відкрив першу чергу новозбудованого корпусу Острозької академії у центрі Острога та тріумфальну арку, споруджену на честь Острозької Біблії, а також взяв участь в урочистостях, присвячених 440-річчю Острозької академії.

«В Острозькій академії я відчуваю особливе піднесення. Свого часу тут зібралася команда ентузіастів, які вірили у відродження Острозької академії. Сьогодні Острозька академія — це не лише символ історії України, а вищий навчальний заклад, який відомий в усьому світі. Одним із локомотивів руху нашої оновленої європейської України є Острозька академія. Її аура та дух князів Острозьких, який витає тут, формують український патріотизм. Мені здається, що сьогодні у цьому залі присутній майбутній президент України, вихований на засадах високої духовності, моралі, патріотизму, професіоналізму та порядності. Адже саме такими є випускники Острозької академії»,

зазначив під час вітальної промови Петро Порошенко.

Нагадаємо, що цьогоріч Верховна Рада України прийняла Постанову про урочисте відзначення на державному рівні 440-річчя з часу заснування першого вищого навчального закладу України та Східної Європи — Острозької слов’яно-греко-латинської академії.

Новий корпус Острозької академії на центральній площі міста, який відкрив Петро Порошенко, поєднує архітектурні риси XVI століття і сучасності. Такого архітектурного стилю в Україні ще немає. Тому без сумніву, що цей шедевр стане неабиякою окрасою міста і принадою для туристів. У першій черзі будівлі розміщуватимуться кабінети професорів, які проводять спільні дослідження з аспірантами і студентами та науково-дослідні лабораторії.

Також в Острозькій академії вирішили відродити традицію будівництва тріумфальних арок. Таку арку спорудили до 440-річчя Острозької академії при в’їзді до університету. Вона присвячена сакральній книзі — Острозькій Біблії (1581 рік). Монументальна споруда зроблена у вигляді титульного аркуша Біблії, а на бокових стелах арки відомим художником Юрієм Нікітіним зображені постаті людей, які створили Першокнигу. За словами ректора Острозької академії Ігоря Пасічника, ця архітектурна композиція символізує тріумф моралі, духовності та інтелекту — пріоритетних цінностей Острозької академії.

«Мені було дуже приємно, коли сьогодні ми зустрілися із деякими професорами, такими молодими, що їх можна прийняти за студентів. Ми домовились, що з сьогоднішнього дня зробимо все для того, щоб і двері Міністерства закордонних справ були відкриті для міжнародників, і двері українських державних закладів і української влади були відкриті для гуманітаріїв. Острозька академія — це знак якості»,

зауважив Президент.