В Острозькій академії засяяли новорічні вогники

26 грудня 2016

В Острозькій академії символічно 19 грудня у День Святого Миколая відбулося відкриття святкових новорічних ялинок біля головного корпусу університету. У цей день студентів та дітлахів урочисто привітав сам Святий Миколай. На свято також завітали проректор з навчально-виховної роботи Руслана Каламаж, викладачі та співробітники вишу.

Уже стало доброю традицією прикрашати територію Національного університету «Острозька академія» святковими декораціями напередодні Новорічно-Різдвяних свят. Цьогоріч волонтери університету вбрали святковими прикрасами штучні ялинки біля головного корпусу університету, створивши цим святкову атмосферу на всій академічній території.

Оскільки Острозька академія завжди виступала на захист навколишнього середовища, тому вже давно відмовилися від живих дерев.

Студенти, які долучилися до прикрашання ялинок, запевняють, що цим вчинком вони вирішили продемонструвати гуманне ставлення до природи і створити новорічний настрій, не зрубуючи вічнозелених красунь.

Під час заходу академічний хор виконав чимало музичних композицій, однією з них була славнозвісна українська різдвяна пісня «Щедрик». Вона вже давно стала неодмінним атрибутом Різдва в багатьох країнах світу і полюбилася в Острозькій академії.

До слова, в цьому році відзначають 100-ліття цієї надзвичайно відомої композиції. Текст пісні виходить з дохристиянського періоду історії. Вона була популярна в українських селах і виконувалася на Новий рік. За дослідженнями етнологів, пісня була широко поширена на Поділлі. Існує чимало підтверджень, що саме сто років тому завдяки українському генію Миколі Леонтовичу світ побачила перша версія тепер всесвітньовідомої композиції.