В Острозькій академії пройшла Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії»

26.04.2016

Учні та студенти з усієї України приїхали в Острозьку академію 22 квітня, щоб взяти участь у ІX Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії — 2016». Особливу подяку організатори висловлюють конкурсантам, що приїхали зі східних та південних областей України: вони прибули, незважаючи на складну політичну ситуацію в країні.

«Особливістю цієї олімпіади є те, що вона присвячена 440-річчю створення Острозької академії і темою цього року є любов до ближнього та рідної землі»,

говорить організатор та професор Національного університету «Острозька академія», настоятель студентсько-викладацького Храму преподобного Федора Острозького Василь Жуковський.

В олімпіаді взяли участь учні 9-11класів загальноосвітніх шкіл, учні професійно-технічних училищ, студенти вищих навчальних закладів та переможці відповідних шкільних та регіональних предметних олімпіад, які вивчали предмети духовно-морального спрямування. В загальному було 63 учасника із 11-ти областей країни.

«Дуже важливо мати у школі таку дисципліну, як основи християнської етики, адже ні історія, ні математика чи фізика не навчить дітей жити правильно та не приведе до життя вічного. І я б хотів, щоб такий предмет викладали для дорослих, тоді б не було такої ситуації на сході»,

розповідає вчитель християнської етики Тучинської спеціальної школи інтернату Рівненської області, який супроводжував учасницю з Луганщини, що покинула своє місто (Красний Луч) і поселилася в їхньому селі.

Учасники виконували тести на знання Біблії, розв’язували актуальні життєві ситуації на основі Вчення Біблії, а також презентували свої, попередньо надіслані, дослідження.

«Біблія для є мене дороговказом, і я дуже радий, що беру участь в цій олімпіаді саме тут, адже в Острозькій академії я відчуваю особливе піднесення»,

розповідає учасник із Тернопільської області та майбутній священик Андрій Жук.

Метою олімпіади є підвищення інтересу школярів до Біблії, виховання духовно багатої, національно свідомої особистості, залучення школярів до вивчення курсів духовно-морального спрямування, інформування педагогічної громадськості, батьків про предмети духовно-морального спрямування.

«Сьогодні знати Біблію — це не лише ознака релігійності або християнства. Знання Біблії — це ознака писемності, освіченості, цивілізованості. Зараз можна стверджувати, що неможливо взагалі розуміти сучасну і класичну культури без знання Біблії»,

розповідає журналіст, медіа-менеджер, громадський діяч Руслан Кухарчук.

Хорошим заохоченням для конкурсантів були цінні призи, а саме — книги. Ректор Національно університету «Острозька академія» Ігор Пасічник подарував найкращому учаснику Острозьку Біблію, перекладену на українську мову Рафаїлом Турконяком.

За результатами олімпіади та згідно з рішенням журі переможцями ІX Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії-2016» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ та студентів вищих навчальних закладів України стали:

9 клас:

1 місце — Нечипорук Надія, учениця 9 класу Острозької ЗОШ I-III ст. № 1 Рівненської області

2 місце — Полохов Данило, учень 9 класу хіміко-екологічного ліцею м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області

3 місце — Микитюк Світлана, учениця 9 класу Лисецького навчально-виховного комплексу Івано-Франківської області

10 клас:

1 місце — Верещук Ольга, учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 м. Славута Хмельницької області

2 місце — Одемчук Соломія, учениця 10 класу Рівненської гуманітарної гімназії Рівненської області

3 місце — Загребельна Софія, учениця 10 класу Семидубського аграрного ліцею і ЗОШ I-II ступенівРівненської області

11 клас та учні ПТУ:

1 місце — Бєляєв Нікіта, учень 11 класу Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 24 Черкаської області

1 місце — Жук Андрій, студент Чортківської Дяківсько-Катехитичної Академії ім. свщмч. Григорія Хомишина Тернопільської області

2 місце — Буняк Максим, учень 11 класу Рівненського навчально-виховного комплексу «Колегіум» Рівненської області

3 місце — Бондарець Дарія, учениця 11 класу Рівненського навчально-виховного комплексу «Колегіум» Рівненської області

Студенти ВНЗ:

1 місце — Шемелинець Іванна, студентка Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Львівської області

2 місце — Скрипка Михайло, студент Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» Тернопільської області

3 місце — Скольська Галина, студентка Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Львівської області

Нагадаємо, що це лише перший етап олімпіади. Наступні дати проведення: 13 травня — олімпіада для учнів 5-8 класів загальноосвітніх шкіл та 3 червня — для дітей дошкільного віку, учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл.

Теги: Острозька академія, Юні знавці Біблії – 2016, Василь Жуковський