Есе викладача кафедри журналістики Острозької академії Вікторії Назарук відзначене в конкурсі Порталу мовної політики

23 березня 2016

Змагання передбачало підготовку публіцистичних текстів на тему «Стратегія відродження і популяризації постійного вживання української мови у населених пунктах, де переважає російська мова спілкування». Конкурсанти повинні були подати власне бачення можливості популяризації державної мови, реалізації дієвих громадських ініціатив без підтримки органів влади.

У своєму тексті Вікторія Назарук висвітлила, зокрема, певні проекти щодо моніторингу рівня грамотності мовлення чиновників на Рівненщині, які реалізовувалися за участю студентсько-викладацького активу Острозької академії.

Всього на адресу організаторів надійшло 34 роботи.

Географія учасників розмаїта: Київ, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Одеса, Херсонщина, Луганщина, Сумщина, Вінниччина, Львів, Івано-Франківськ та Рівне.

До складу журі увійшли Іванна Кобєлєва, редактор Порталу мовної політики, Сергій Оснач, активіст Громадянського руху «Відсіч», співкоординатор кампанії «Бойкот російського кіно», засновник ініціативи захисту прав україномовних «И так поймут!» Роман Матис та меценат конкурсу Юрій Яворський.

Ознайомитися із кращими текстами можна на Порталі мовної політики — http://language-policy.info/category/novyny/