Побачила світ книга «Іслам в Україні: історія і сучасніcть»

22 березня 2016

За підтримки Українського центру ісламознавчих досліджень (м. Київ) побачило світ дослідження кандидата історичних наук, доцента кафедри релігієзнавства і теології, голови Центру ісламознавчих досліджень при Національному університеті «Острозька академія» Михайла Михайловича Якубовича. Видання, яке містить понад 250 сторінок тексту (включно з ілюстраціями й додатками), присвячене появі й становленню ісламських громад в Україні, як у часи середньовіччя, так і сучасності. Окремі розділи стосуються ісламської культури — рукописних книг, мечетей та ін.

«Охопити всю історію ісламу в Україні дуже складно, розповідає автор книги. — Річ у тому, що є багато забутих і малодосліджених сторінок цієї історії, що тут вистачить роботи цілому науковому інституту на декілька років. Уже давно прийшов час готувати багатотомне видання, але, чесно кажучи, я не бачу якихось істотних зусиль українських дослідників у цій галузі. Тому і видав ось таку річ самостійно, як своєрідний підсумок кількох років дослідження. Іслам — це традиційна релігія на українських землях. Я переконаний, що нехтувати цією складової нашої історії, особливо в умовах, коли нависла загроза над українським Степом, коли окуповано Крим — це просто злочин».

Передмову до книги написав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саїд Ісмагілов. Як повідомили в Українському центрі ісламознавчих досліджень, кошти, які будуть виручені від продажу книги, підуть на волонтерську допомогу військовим шпиталям і дитячим будинкам.