Студентка Острозької академії – призерка Всеукраїнського конкурсу наукових робіт

19 березня 2016

17 березня завершився заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (у т.ч. методики їх викладання), який уже вдруге проходив на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка.

На конкурс було надіслано близько сотні студентських наукових робіт. Із них — 45 з української мови, 33 — з української літератури і 12 — із методики викладання української мови та літератури. Географія надісланих наукових робіт охоплювала багато міст України. Зокрема, Вінницю, Дніпропетровськ, Дрогобич, Житомир, Київ, Луганськ, Луцьк, Львів, Мелітополь, Миколаїв, Ніжин, Полтаву, Рівне, Ужгород, Умань, Харків, Херсон, Чернівці та Чернігів. Цього року учасницею конкурсу була й студентка нашого університету.

Для участі в заключному етапі конкурсу члени журі відібрали 53 студентські наукові роботи: 23 з української мови, 12 з української літератури та 8 з методики викладання української мови та літератури. Упродовж січня-лютого тривало незалежне рецензування наукових робіт. Згідно з правилам, 50 % рецензентів не були працівниками ЖДУ імені Івана Франка. Кожен науковець-рецензент отримував конкурсні роботи під шифрами. Студентські наукові студії перевіряли за загально визначеними вимогами, які висуваються до робіт такого типу. Основними критеріями оцінювання були володіння науковою термінологією, грамотність та дотримання норм української літературної мови, вдале та логічне цитування використаної літератури, наукова новизна робіт.

У день заключного етапу Всеукраїнського конкурсу відбувся захист наукових робіт, після завершення якого дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів отримали кращі з кращих. Магістрантка української філології Томілович Аліна перемогла в номінації «Методична креативність».