Школа універсального журналіста об'єднує Україну

17 жовтня 2016

28 учнів 9-11 класів із 10 областей України взяли участь у підготовчих курсах з основ журналістики «Школа універсального журналіста», які відбулись 15-16 жовтня на базі Національного університету «Острозька академія».

Учні з Краматорська, що на Донеччині, Дніпра, Вінниці, Києва та Київської області, Миргорода на Полтавщині, Львова, Тернопільщини, Волині, Хмельниччини, а також Рівного та Рівненської області залишили на карті України, яка прикрасила дошку навчальної аудиторії, маленькі різнокольорові сердечка — як символ єдності нашої держави, яку щоразу демонструє широка географія учасників ШУЖ. Усіх учнів, які з’їхались минулих вихідних до Острога, об’єднав інтерес до журналістики та бажання більше дізнатись про можливості здобуття освіти в Острозькій академії. І програма занять була побудована так, щоб максимально задовольнити інтерес старшокласників, їхніх батьків та вчителів, які супроводжували учасників тренінгу.

Розпочалась дводенна програма екскурсією, під час якої учні, їхні батьки та вчителі, що супроводжували учасників курсів, дізнались багато цікавого про славетну 440-річну історію Острозької академії. Далі про особливості творчого конкурсу на спеціальність «Журналістика» в НаУ «Острозька академія» школярам розповіла викладач кафедри журналістики Вікторія Назарук. Студентки спеціальності «Журналістика» Наталія Веляник (3 курс) та Світлана Моренець (1 курс), які в минулому також були учасницями Школи універсального журналіста, поділились власними враженнями від студентських буднів та дали поради майбутнім спудеям Острозької академії. А керівник Школи універсального журналіста, викладач кафедри журналістики Віталій Голубєв розповів учням про пошук новин, техніку інтерв’ю, методи збору інформації та перспективи кар’єри журналіста. Саме лекції та практичні заняття з основ журналістики традиційно складають основну частину дводенної програми Школи універсального журналіста. А після закінчення дводенного навчання всі бажаючі учні зможуть заочно працювати з організаторами курсів, готуючи та публікуючи в пресі власні журналістські доробки.

"Мабуть, не вистачить слів, щоб описати і розповісти про все, що ми дізнались на Школі універсального журналіста,

ділиться враженнями Вікторія Панасюк з Волині.

"За ці два дні я пересвідчилась у тому, що правильно обрала свій життєвий шлях. ШУЖ — це велика дружна сім’я, де у кожного є власна думка та світогляд, але у всіх нас — багато спільного. Тут дають можливість розкрити себе і відкрити для себе щось нове",

каже Катерина Цимбалюк із Рівненської області.

"Тут можна не переживати, що у тебе щось не вийде. Я потрапила в дуже комфортну обстановку, хороше коло людей, які вчаться разом з тобою і підтримують, коли щось не зрозуміло. Викладач пояснює все зрозумілою мовою, наводить приклади, відповідає на запитання. Ці курси допоможуть молодій людині підготуватися до вступу і навчання на першому курсі, тому проходити подібне навчання варто.",

розповідає про почуте і побачене на ШУЖ Анна Кобець із Полтавської області.

Наступні підготовчі курси «Школа універсального журналіста» на базі Острозької академії планується провести 26-27 листопада. Зареєструватись для участі можна за електронною адресою vg2001@ukr.net