Катерина Бабкіна презентувала в Острозькій академії свою нову збірку «Щасливі голі люди»

15 квітня 2016

Письменниця з Івано-франківська Катерина Бабкіна відвідала острозьких книголюбів з презентацією нової збірки під назвою «Щасливі голі люди». Захід відбувся 14 квітня. Супроводжував колегу президент Міжнародної літературної корпорації «Meridian Czernowitz» Святослав Померанцев, який став модератором зустрічі.

«Щасливі голі люди» — збірка з восьми тематично поєднаних оповідань про щастя та про те, що стається з нами перед ним. Це історії про покоління українців, які ще застали радянське життя; про тих, хто виріс і зміцнів, як міг; про те, як ці люди живуть нині, коли навколо і війна, і любов, й еміграція,

«У китайців є такий прокльон: щоб ти жив у годину змін. Така година змін в Україні триває від 80-их років і до тепер. І в ці складні часи народилися і виросли покоління людей, які зараз формують країну такою, якою вона є. Ця книжка, незважаючи на кольорову обкладинку та назву „Щасливі голі люди“, розповідає про формування кількох поколінь дорослих українців. Мені пощастило написати про таких людей вісім „живих“ історій. Мої оповідання — це заглиблення у їхнє коріння та дитинство. Більшість текстів я структурувала на дві частини. Перша — про дитинство героїв, у другій читач бачить їх дорослими, розуміє, що їх поламало чи сформувало»,

розповідає Катерина Бабкіна.

Приїзд Катерини Бабкіної скоординувала студентка третього курсу спеціальності «Літературна творчість» Юлія Михалецька.

«Дуже радію, що є можливість запрошувати сучасних авторів. Мені подобається процес підготовки до заходу, а найприємніше, коли ти бачиш переповнену аудиторію, як було цього разу. Катерина Бабкіна дуже енергійна і щира, вона вміє тримати контакт з публікою, веде діалог. Їй вдається розповідати історії так, щоб хотілось слухати. А Святослав Померанцев потішив вправністю своїх висловлювань»,

говорить Юлія.

Протягом презентації письменниця зачитала уривки із власної збірки, розповіла про особливості в сучасній українській літературі і своїй творчості, зокрема. Також авторка охоче відповідала на запитання аудиторії, яка проявила неабиякий інтерес до заходу і навіть цитувала окремі уривки з творчості письменниці.

«Зустріч мені сподобалася. Здається, що Катерина Бабкіна є однією з найталановитіших українських сучасних письменниць. Вона була простою та відкритою із залом»,

ділиться враженнями студент спеціальності «Українська філологія» Андрій Ковальчук.

На завершення заходу присутні могли придбати екземпляри нової збірки з автографом автора.