Літня школа юдаїки та семітської філології в Острозькій академії

11 липня 2016

Відкриття міжнародної літньої школи з юдаїки та семітської філології відбулось в Національному університеті «Острозька академія» 10 липня.

Ініціаторами проведення школи став Центр наукових працівників та викладачів юдаїки у ВНЗ «СЕФЕР», Національний університет «Острозька академія» та Центр юдаїки, який існує при університеті.

«Центр „СЕФЕР“ існує з 1994 року, ми — це така асоціація, яка об’єднує всіх дослідників, які займаються єврейською цивілізацією, де б вони не жили. Ми влаштовуємо щорічні конференції, школи, експедиції. Для нас велика честь і невимовна радість, що з’явився ще один Центр, ще й в такому місці, з такою чудовою науковою традицією. Для всіх нас острозька традиція значить дуже багато»,

розповідає про Центр «СЕФЕР» та свої враження директор Центру Вікторія Мочалова.

Літня школа триватиме з 10 по 31 липня. За цей час учасники матимуть нагоду відвідати лекції по історії східноєвропейського єврейства, семітології та семітської філології.

Участь у міжнародній літній школі з юдаїки та семітської філології беруть 102 учасника з України, Польщі, Росії, Білорусі та Литви.

«У цьому випадку ми робили два набори учасників. Як правило, учасники програм Центру „СЕФЕР“ — це студенти юдаїки, молоді вчені, дослідники. Але на цю школу набір був ширшим, запрошувались усі, хто цікавиться цією темою»,

розповідає про учасників школи координатор Центру «СЕФЕР», Анна Шаєвіч.

Нагадуємо, що Центр юдаїки при Національному університеті «Острозька академія» діє з квітня цього року. Це третій в Україні Центр для єврейської спільноти, його директором є лінгвіст, знавець давньоарамейської мови, автор першого в Україні підручника із арамейської мови для студентів, доцент, доктор філологічних наук Дмитро Цолін.