Фестиваль «Острог. Ренесанс» – розпочато

11.05.2016

У Національному університеті «Острозька академія» 11 травня відбулося урочисте відкриття фестивалю «Острог. Ренесанс». Ідея проведення пов’язана насамперед з кількома важливими датами, що відзначаються в Острозі.

Цьогорічний фестиваль присвячений 440-річчю заснування першого вищого навчального закладу Східної Європи — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. В Острозі також працює один з найстаріших українських музеїв — Острозький краєзнавчий музей, що цьогоріч відзначає 100-ліття з дня заснування. Крім того, свою 60-ту річницю відзначає дитяча музична школа м. Острога.

«Найславетніший період історії Острога, що припадає на кінець XVI- початок XVII століття — це епоха українського Ренесансу. Кінець ХХ — початок ХХІ століття — це також період „ренесансу“ Острога, його славної традиції (культурної і освітньої), що розпочався із відродження Острозької академії. Разом з тим, сучасний етап демонструє, що розвиток міста і університету не можуть бути відірвані одне від одного. Унікальний для України досвід існування університету в невеликому місті дає можливість створити особливий приклад альтернативного розвитку міст та університетів, їх взаємодії та взаємозалежності. Університет — це „двигун“ інфраструктурних, культурних, соціальних та політичних змін міста, яке в свою чергу має колосальний туристичний потенціал, зважаючи на збережені донині пам’ятки історії та роль міста в українській історії та культурі. Ця спадщина потребує популяризації та збереження. Проведення фестивалю — це передусім нагода демонстрації потенціалу університету та міста, а також їх співпраці»,

розповідає Анастасія Хеленюк, керівниця Музею історії Острозької академії та співорганізатор фестивалю.

Університетська спільнота, острожани та гості міста мають змогу стати учасниками різних акцій та глядачами концертних програм, що демонструватимуть кращі зразки класичної та сучасної музики у виконанні відомих українських музикантів та легендарних композиторів. У програму фестивалю також включено участь студентів з інших регіонів України для їх інтеграції в студентське середовище НаУОА, знайомства, розширення та налагодження контактів між студентською молоддю України.

Впродовж з 11 до 18 травня до уваги всіх охочих запропонована програма заходів, що поєднує класичну музику, кіно та літературу. Складовими програми фестивалю в ці дні, зокрема, є урбаністичний проект відкритого університету «Культура змінює!», представлення інтернет-проекту «Літопис Острозької академії», панельна дискусія «Університет та місто», а також студентський диспут на тему європейських цінностей.

На відкритті фестивалю глядачі мали змогу насолодитися концертною програмою лауреатів престижного музичного конкурсу ім. В. Горовиця, уродженців м. Острога — Ангеліни Даценюк та Юрія Зубая. В їх програмі прозвучали твори І. Шамо, Ф. Шопена, К. Черні, П. Чайковського, Й. Баха, О. Скрябіна, Ф. Надененко, Ф. Ліста та інших.

«Я переконана, що всі, хто якимось чином долучиться до фестивалю, отримає не лише незабутні враження від мистецтва: музики, літератури, кіно, а також здобуде безцінний досвід спільного та корисного проведення часу, перетворення платформи університету та міста на осередок цікавих ініціатив та подій. Це допоможе активним мешканцям міста та університетській спільноті разом урізноманітнити та збагатити культурне життя Острога»,

ділиться враженнями студентка Ольга Онищенко.

Організатори запевняють, що це лише перший етап фестивалю. 1-5 червня — відбудеться ще більше подій. Зокрема на замковій горі, в музеях та на центральній площі міста. Загалом заплановані дитяча програма, виступи сучасних українських гуртів, історичні реконструкції, святковий ярмарок, виставки просто неба та багато інших цікавих акцій.

До слова, більшість подій та концертів — безкоштовні. Тому слідкуйте за анонсами та не лишіться осторонь найцікавішого!

Теги: Острозька академія, Ренесанс, Острог