В Острозькій академії відзначили 502 річницю битви під Оршею

08 вересня 2016

Перемогу в битві під Оршею відсвяткували в Острозі восьмого вересня. Нагадаємо, що 8 вересня 1514 р. під м. Орша на Дніпрі (сучасна Республіка Білорусь) відбулася грандіозна битва об’єднаних військ Великого князівства Литовського та Королівства Польського з військами Московського царства. Командувачем об’єднаними військами був український князь Костянтин Острозький, резиденція якого знаходилася в Острозі.

Ігор Пасічник зауважив, що пам’ятати свої перемоги для українців вкрай важливо, особливо в сучасних умовах, коли потрібно згуртувати націю на спільну і віддану працю на благо нашої держави:

«Ми повинні розуміти наскільки важливою є перемога могутнього полководця Костянтина Острозького. Він зумів невеликими силами перемогти могутнього ворога. Його стрімке бажання і невпинна боротьба в цілому дали прекрасний результат — противник був знищений. Теперішньому поколінню українців можна брати приклад з такого визначного історичного персонажу»

На честь Дня перемоги битви під Оршею в Острозькій академії відкрили стіну банерів, на яких розміщена інформація та військові здобутки Констянтина Острозького.

Мистецтвознавець Острозької академії Микола Бендюк провів короткий екскурс в історію та нагадав про деталі битви під Оршею, а також розповів про картини які розміщені на банерах.

В Острозькій академії переконані, що сила у єдності, і лише об’єднавшись духовно, українці переможуть і здобудуть єдність територіальну. Саме тому дуже важливо розповідати про перемогу у битві під Оршею, адже тоді українці, білоруси, поляки та литовці стояли пліч-о-пліч і зуміли вистояти та перемогти. Так само і тепер лише згуртувавшись та озброївшись силою духу, ми досягнемо мети.