В Острозькій академії дебатували студенти з різних ВНЗ

06 квітня 2016

Восьмий етап Західноукраїнської дебатної ліги пройшов у стінах Острозької академії 2 квітня. В суботній ранок, щоб подискутувати на актуальні теми сьогодення, в Острозькій академії зібрались студенти із Івано-Франківська, Луцька, Рівного та Острога. Дебати — це всесвітньо відома технологія структурованої дискусії на суспільно значимі теми, своєрідна інтелектуальна гра, спрямована на вдосконалення ораторської майстерності, підвищення ерудиції, загартовування лідерських якостей та формування особистості.

Ініціатором проведення масштабного турніру в Острозі став випускник Прикарпатського національного університету Ростислав Барабаш:

«Західноукраїнська дебатна ліга — це можливість для студентів не тільки побачити нові місця та університети, а й навчитись чогось нового, корисного, стати дещо кращим та підвищити рівень знань з тієї чи іншої актуальної проблеми. Цей турнір ми організували для новачків. Надіюсь, він дав хороший старт для багатьох дебатерів, надихнувши їх на подальшу участь у різних Всеукраїнських змаганнях».

Політика, економіка, мораль, релігія, суспільство — лише окремі аспекти, яких торкається проблематика дебатів. Взяв участь в острозькому етапі ЗУДЛу і студент 3-ього курсу Східноєвропейського національного університету Артем Маркес:

«Дебатами почав займатись з банальної цікавості. Тепер же можу оцінити їх значення в своєму житті: окрім вдосконалення ораторських здібностей, я навчився критично мислити та побачив десятки нових міст, в яких познайомився з багатьма цікавими людьми. Щодо Острозької академії, то це надзвичайно крутий заклад. Чесно кажучи, моментами хотів повернути час назад, аби подати документи саме сюди».

Розпочався турнір ще восени в Івано-Франківську, а наступні етапи проходили в таких містах, як Рівне, Луцьк, Львів, Вінниця, Тернопіль, Чернівці, Острог. Фінал відбудеться також в Івано-Франківську.