Музей Острозької академії поповнився картинами Михайла Волошина

02 лютого 2016

Директор Рівненської обласної дирекції АБ «УКРГАЗБАНК» Віктор Обштир подарував Національному університету «Острозька академія» дві картини українського живописця Михайла Волошина — «Гей, не дивуйте, добрії люди, що на Вкраїні повстало!», «Ой не гаразд запорожці, не гаразд вчинили».

Два полотна написані за мотивами листівок українського графіка і живописця Амвросія Ждахи, надрукованих київським видавництивом «Час» в 1911-1914 роках у серії, присвяченій українським народним пісням.

На картині «Гей, не дивуйте, добрії люди, що на Вкраїні повстало!» (1934 р.) зображений загиблий в бою воїн в обмундируванні польського кавалериста XVII ст., який лежить ниць у полі поряд із шоломом. Неподалік справа від нього загиблий кінь, зліва — похилена гармата. Колорит характеризується поєднанням сіро-блакитних, зеленуватих, червоно-коричневих і рожевих тонів.

На картині «Ой не гаразд запорожці, не гаразд вчинили» (середина 1930-х років) зображені великі човни з українськими козаками, які пливуть бурхливим морем. Колорит побудований на поєднанні зеленувато-блакитних, сірих, коричневих і червонуватих тонів.

Обидва твори написані на дрібнозернистому полотні з білим авторським тлом. Загалом автоська техніка Михайла Волошина вирізняється використанням розбавлених барвистих паст, нанесених згладженим мазком, у багатьох місцях з просвічуванням тла.

Подаровані картини Віктором Обштиром гармонійно доповнять художній фонд Музею історії Острозької академії.