Острозька академія у Книзі рекордів України вже вп’яте

01.11.2016

Цьогоріч першому вищому навчальному закладу України та Східної Європи — Національному університету «Острозька академія» виповнюється 440-років. Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла Постанову про урочисте відзначення на державному рівні цієї знаменної події.

Упродовж року в Острозькій академії відбуваються різноманітні заходи, присвяченні 440-річному ювілею вишу — культурологічний фестиваль «Острог-Ренесанс», святкова презентація Острозької академії в м. Києві у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику «Острозька академія: історичні віхи», відкриття новозбудованого науково-лабораторного корпусу та першого пам’ятника Острозькій Біблії у вигляді тріумфальної арки за участю Президента України Петра Порошенка.

День народження академії ознаменувався масовим святкуванням, в межах якого відбувся театралізований флешмоб та встановлення п’ятого рекорду України.

Під час дійства можна було побачити тогочасних жителів Острога та засновників Острозької академії ХVІ-ХVІІ століття. Флешмоб розпочався створенням картинки ренесансного міста Острога. Після цього студенти, одягнені в академічні мантії, виконували танцювальні рухи, будуючи форму серця, абревіатуру ОА та цифру 440. Увесь захід відбувся під супровід ренесансної музики та дзвонів, що створювали історичну атмосферу.

До слова, Острозька академія єдиний український виш, який занесений до Книги рекордів Гіннеса.

«Наші студенти, викладачі та працівники університету — це неначе бджоли-трудівниці, а університет — бджолиний вулик, де усі згуртовано працюють і досягають спільної мети. Мед є унікальним харчовим продуктом, який не може бути створений без копіткої роботи. Тому символічним атрибутом встановлення рекорду стала дегустація меду»,

зазначає ректор Національного університету «Острозька академія», Герой України Ігор Пасічник.

Загалом для дегустації було підготовлено 1560 корзинок з медом, загальна вага якого становила 24 кілограми 600 грам. Зафіксував рекорд представник Національного проекту «Книга рекордів України» Олександр Шустерук.

«Кожен студент Острозької академії ще з першого курсу знає, що він особливий. Нам часто кажуть викладачі та ректор, що ми майбутня інтелігенція нашої країни, патріоти Батьківщини і власної альма-матер. Спудей Острозької академії справді інший — вихований в духовно-моральній та історично-культурній атмосфері, де збережені традиції поколінь. Сьогоднішнє святкування — це черговий промовистий захід із вшанування річниці нашого закладу. На стадіоні вкотре зібралися студенти, викладачі, декани, проректори, щоб продемонструвати українській спільноті глибокі історичні, культурні та духовні традиції української освіти, привернути увагу до освітньої та історико-культурної спадщини Острозької академії ХVІ-ХVІІ століття»,

ділиться враженнями студентка гуманітарного факультету Ольга Онищенко.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник,, Петро Порошенко, 440-років