Вічна пам'ять Андрію Ігоровичу Рибаку

29 грудня 2015

Колектив Національного університету «Острозька академія» глибоко сумує з приводу трагічної смерті доцента кафедри політології НаУОА Андрія Ігоровича Рибака.

Андрій Ігорович Рибак народився 13 квітня 1981 року в місті Броди Львівської області. Закінчивши з відзнакою середню школу, у 1998 році вступив до Національного університету «Острозька академія». Із того часу його життя було тісно пов’язане з університетом. У 2004 році став магістром історії, у 2005 — спеціалістом права. Ще студентом почав виявляти інтерес до вивчення політики, що вилилося в заснування політологічного клубу «Поліс», який із його ініціативи в 2006 році переріс у громадську організацію Школа політичної аналітики «Поліс». Свою викладацьку і наукову діяльність Андрій Рибак розпочав у 2004 році на кафедрі політології НаУОА. У 2007 році став кандидатом політичних наук. Із 2008 до 2011 року був заступником декана, а з березня 2011 до червня 2015 року — деканом факультету політико-інформаційного менеджменту. Із жовтня 2015 року очолював Інформаційний центр Європейського Союзу в НаУОА.

Андрій Ігорович користувався високим авторитетом у колег, був надзвичайно відповідальною, працелюбною і порядною людиною. За душевну щедрість, інтелігентність та мудре слово його любили студенти і поважали викладачі. Крім виконання посадових обов’язків, Андрій Ігорович був ініціатором і учасником низки проектів. Він доклав чимало зусиль для відкриття бакалаврської та спільної з Варшавським університетом магістерської програми «Східні студії» в НаУОА. Був організатором польсько-українських круглих столів (із Люблінським католицьким університетом та Державною вищою професійною школою м. Замосць, Польща), кількох сесій літньої школи для учасників програми «Східні студії».

Андрій Ігорович — автор монографії "Українська держава у планах ОУН (1939-й 1950-ті роки), двох посібників та понад двадцяти наукових статей. У нього залишилося ще багато проектів, які передчасна смерть не дозволила втілити в життя.

У ці скорботні дні ми висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять про Андрія Ігоровича Рибака залишиться з нами назавжди.