ІІІ Острозькі наукові читання

26.09.2015

Всеукраїнська наукова конференція «Острозькі наукові читання» проходила в Національному університеті «Острозька академія» 25-26 вересня. Цьогоріч захід відбувся втретє.

«Я дуже радий бачити всіх вас тут. Пам’ятаю, як складно нам було створювати й видавати енциклопедію Острозької академії, адже на той час практично не було ні наукових публікацій про цей навчальний заклад, ні науковців, які б присвятили себе цьому. Тим не менше, ми по частинці збирали інформацію і — хай і не з першої спроби — все ж видали повноцінну енциклопедію, в основі якої лежать ґрунтовні дослідження наших науковців. Попри це, і досі існує чимало білих плям в історії як Острозької академії, так і Острога. Я щиро сподіваюся, що з вашою допомогою нам вдасться виправити це. Бажаю вам плідних дискусій і дякую, що завітали до нашого університету»,

йшлося у вітальному слові ректора НаУОА Ігоря Пасічника.

На пленарному засіданні також мали змогу виступити перший проректор Острозької академії з навчально-наукової роботи Петро Кралюк, доцент кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівник Центру вивчення спадщини князів Острозьких НаУОА Ігор Тесленко, спеціальний гість, доктор габілітований, професор Інституту історії і політичних наук Білостоцького університету Антоній Миронович тощо.

Конференція була поділена на 2 секції: «Персоналії і творча спадщина діячів острозького інтелектуального гуртка останньої чверті XVI — початку XVII ст.» та «Археологія давніх міст Острозького князівства».

Завідувач відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського Наталія Бондар презентувала примірник Острозької Біблії з колекції Острозької академії. Професор, декан історичного факультету і завідувач кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Мирон Капраль розповів про львівські сторінки біографії Дмитра Красовського. Провідний науковий співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Наталія Сінкевич прочитала доповідь на тему «Іконошанування і почитання святих у „Книзі в шести розділах“ Василя Суразького (Остріг, 1588 р.)». Старший науковий співробітник Відділу давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України Лариса Віногродська звернула увагу на фортифікації Старокостянтинова за історико-археологічними дослідженнями 2002-2008 рр.

Організатували захід Національний університет «Острозька академія» і Центр вивчення спадщини князів Острозьких. Усі матеріали конференції опубліковані в науковому збірнику.

Теги: Острозька академія, Острозькі наукові читання, Пасічник, Тесленко