«Бах утрьох» – в Острозькій академії

25 листопада 2015

У Національному університеті «Острозька академія» 25 листопада відбувся концерт барокової музики «Бах утрьох».

До Острога завітало тріо львів’янок, які виконували твори найвідомішого представника бароко у музиці — Йоганна Себастьяна Баха. Скрипалька Лідія Футорська, сопілкарка Божена Корчинська та клавесинистка Анна Іванюшенко запропонували слухачам національне трактування класичної музики. Зокрема, на концерті прозвучала соната Георга Філіпа Телемана, написана спеціально для скрипки та блокфлейти. Музиканти виконували сонату з українською хроматичною сопілкою.

«Якщо бути щирим, ми зараз в Україні тільки вчимося виконувати барокову музику. Натомість, в Європі вже існують цілі кафедри, інститути, які спеціально займаються, розробляють цей стиль. Але ми дуже здібні до такого стилю музикування. За кілька років матимемо успіх,»

розповідає про барокову музику в Україні скрипалька Лідія Футорська.

Ідея такого проекту у львів’янок виникла у Сумах, під час Бахівського фестивалю. Метою програми концерту є переосмислення постатей, прихованих у бахівській музиці через призму слов’янської вразливості, поєднуючи європейські скрипку та клавесин із українською хроматичною сопілкою.

«Я вперше в Острозькій академії. Дуже захоплена і натхненна! Хочу приїхати сюди ще раз і привезти сюди іноземців, можливо, заграти концерт, але передусім — показати це місце, адже воно є унікальним в Україні,»

ділиться враженнями сопілкарка Божена Корчинська.