«У вашому закладі особлива атмосфера, яка змушує повертатися знову й знову» — Генрік Літвін

20.06.2015

Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрік Літвін 19 червня вдруге побував у Національному університеті «Острозька академія». Посол прочитав відкриту лекцію на тему «Річ посполита трьох народів».

У своїй лекції Генрік Літвін розповів про переваги, які принесла Люблінська унія, укладена в 1569 році, її учасникам, зокрема українцям:

«Це дуже важлива пам’ять, яку обов’язково треба зберегти. І це дуже важливі події в історії, період спільної праці та відокремлення української нації».

Після закінчення лекції всі охочі мали можливість поставити питання Послові. Вони стосувалися не тільки давніх часів, але й політичного сьогодення. Що стосується ролі Василя-Костянтина Острозького в історії того часу, то лектор визначає її досить позитивно, пояснюючи це визначним внеском князя у розвиток як Острога і України, так і учасників уній.

Коли мова зайшла про політичні санкції ЄС щодо Росії Посол зазначив: «Санкції проти Росії — це економічні аргументи, які не мають сили для російської влади, адже там більшого значення надають політичним аргументам. Проте не можна недооцінювати ці санкції. Вони, безперечно, мають велике значення і як політичне рішення, оскільки засвідчують те, що світ об’єднався, і Росія в це об’єднання не входить, якою б впливовою не була».

Оскільки Генрік Літвін в НаУОА був уже не вперше, то так говорить про академію:

«Мені дуже подобається те, як тут ставляться до своєї історії і культури, а як науковцеві мені завжди приємно бувати в університетах. У вашому закладі особлива атмосфера, яка змушує повертатися знову й знову».

Генрік Літвін був першим іноземним представником, який висловив підтримку українському Майдану. Після зустрічі ректор Острозької академії Ігор Пасічник нагородив його найвищою відзнакою Острозької академії — срібною медаллю «Князь Василь-Костянтин Острозький».

Теги: Острозька академія, Генрик Літвін, лекція