Войцех Пестка вдруге в Острозькій академії

19 березня 2015

Польський письменник та журналіст Воцех Пестка 18 березня уже вдруге завітав до Національного університету «Острозька академія».

«Завжди радію, коли потрапляю до вашої академії. Часто виступаю в Польщі перед студентами, але українська молодь зовсім інша. Якась правдива. Може, та „західна цивілізація“ змінює людей»,

розпочав зустріч письменник.

Під час заходу Войцех Пестка розповів про свою книгу «До побачення в пеклі», за яку в 2013 році отримав Міжнародну літературну премію імені Миколи Гоголя «Тріумф». Як зазначає автор, це збірка репортажів про тих, кому «вдалося пройти пекло» — Другу світову війну.

«Я хотів показати, що та війна для всіх народів була однакова, була так само трагічна. У Польщі вирішили, що я занадто проукраїнський і почали мене на зустрічах називати „бандерівцем“. Як приїхав сюди, то дізнався, що моя книга, навпаки, проти України. Думаю, що була там якась правда, якщо книга не сподобалася жодній зі сторін»,

зауважив Войцех Пестка.

Не оминули в розмові й нинішнью ситуацію в Україні. Войцех Пестка зараз пише нову книгу, яка стосуватиметься війни на сході нашої держави. Письменник уже побував у зоні АТО й записав декілька репортажів, які має намір опублікувати.

Разом із Войцехом Песткою до Острозької академії приїхав Голова Громадської ради при УМВС України у Рівненській області Олександр Зайчук. Саме він супроводжував письменника у поїздках до зони АТО.

Свою нову книгу В. Пестка пообіцяв презентувати в Острозькій академії.