Студенти Острозької академії показали Шевченка без кожуха

12 березня 2015

Мовно-літературний вечір «Шевченко без кожуха» відбувся в Острозькій академії 12 березня. Захід був присвячений 201-й річниці дня народження Тараса Шевченка.

Мовно-літературний вечір складався із чотирьох блоків: театрального дійства про життя Тараса Шевченка, пісні-уривку із поеми «Кавказ», пантоміми та перегляду музичного відео Скрябіна на слова Шевченка. Студенти показали складну життєву долю й цікаве особисте життя митця. Саме тому вечір називається «Шевченко без кожуха», тобто такий Шевченко, яким він був насправді.

Олександр Подвишенний, який грав роль Кобзаря, поділився враженнями:

«Я на сцені не вперше, не вперше граю Шевченка. Це та людина, яку неможливо розкодувати відразу. Щоразу коли читаю його твори, відкриваю для себе нові істини, намагаюся зрозуміти його геній та увесь духовний спадок, залишений для нащадків».

Організували вечір студенти п’ятого курсу української філології. Магістри-філологи вже не вперше роблять такі постановки.

«Робота вчителя — це своєрідний театр одного актора. І студенти продемонстрували, що вміють перевтілюватися й переконувати»,

додав на завершення завідувач кафедри української мови та літератури, професор Іван Хом’як.