В Острозькій академії відкрилась фотовиставка загиблого фотокореспондента й військового

12 березня 2015

Фотожурналіст Петро Задорожний завітав до Острозької академії з виставкою свого друга, фотографа Віктора Гурняка, який загинув на сході України в жовтні 2014 року. Відкриття фотовиставки відбулося 11 березня.

«Віктор надихав. Він дуже мало спав, дуже багато працював. Найважливіше те, що робота приносила йому задоволення. І те, що він пішов після волонтерства й журналістики воювати, сталося лише через його внутрішні мотиви. Він цим горів, пишався і справді хотів захищати Україну зі зброєю в руках»,

згадує про друга Петро Задорожний.

Віктор Гурняк родом із Тернопільщини, пластун. Фотографією займався з дитинства, співпрацював із багатьма інформаційними агентствами, зокрема з «УНІАН» і «Reuters». Разом із Петром Задорожним заснував фотоагенство «LUFA». Влітку пішов служити добровольцем у батальйон «Айдар». Колекцію фотографій «Від Майдану до війни» побачили вже в багатьох країнах. На виставці представлені роботи Віктора за останній рік.

«Доки хоч хтось пам’ятає ім’я людини, доти людина жива. Ця виставка — не лише пам’ять про Віктора, а й про всіх тих людей, які відійшли від нас. Це ще й нагадування про тих, хто змушений і зараз воювати за нашу державу»,

коментує Ігор Пасічник.

Після відкриття виставки всі охочі мали нагоду переглянути фільм про Віктора Гурняка. Над документальною кінострічкою працювали Анастасія Станко, Петро Задорожний та інші друзі та колеги загиблого.