В Острозькій академії завершилися Дні науки

26.03.2014

Сьогодні підсумковим пленарним засіданням завершилася XIX наукова викладацько-студентська конференція «Дні науки».

«Колись Гете сказав, що наука надзвичайно страждає від того, що дослідники вибирають теми, які не є науковими. Однак згодом історик Ключевський зауважив, що навіть найменш перспективне наукове дослідження може мати великий успіх і актуальність, — зауважив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник. — Я вважаю, що для науковця надзвичайно важливо вміти міркувати, бути допитливим, мати бажання пізнати істину. Все частіше я переконуюся в тому, що не кількість книг і комп’ютерів робить із людини фахівця. Перші випускники нашого університету стали справжньою «візитною карткою» Острозької академії, а все тому, що у них було велике бажання загального пізнання».

Цього року пленарне засідання Днів науки стало завершальним етапом конференції. На ньому було представлено доповіді, які є надзвичайно актуальними у світлі сучасних подій. Доктор філософських наук, професор, перший проректор з навчально-наукової роботи Острозької академії Петро Кралюк окреслив у своїй доповіді ставлення Тараса Шевченка до Росії та Польщі. Так, доповідь науковця показала актуальність Шевченкових пророцтв й інтуїтивного відчуття історії України.

Кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Юрій Мацієвський виступив із доповіддю «Чи була революція? Події 2004 р. і 2014 р. в Україні у порівняльній перспективі». За допомогою порівняльних таблиць і фактів науковець провів паралелі між подіями в Україні 2004-го і 2014-го років. Доповідь викликала дискусію серед присутніх.

Кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, обліку і аудиту Ольга Дем’янчук виголосила доповідь «Економічна оцінка запровадження середньострокового бюджетного планування в Україні».

Роботу секцій на факультетах та в Інституті права імені І. Малиновського підсумували заступники деканів з наукової роботи, а про перспективи наукових досліджень в Національному університеті «Острозька академія» розповів професор Петро Кралюк.

Цього року учасники конференції працювали у 39-ти секціях. Близько 25% студентів кожного факультету виголошували доповіді у рамках цього наукового заходу. Найкращі доповіді рекомендовано до публікації у науково-дослідних виданнях. Тези доповідей будуть опубліковані на репозитарії Наукової бібліотеки Острозької академії.

Теги: Pasichnyk, Дем'янчук, Кралюк, Мацієвський, Наукова бібліотека