В Острозькій академії стартувала патріотична акція

20 лютого 2014

У Національному університеті «Острозька академія» 20 лютого розпочалася безпрецедентна акція світової значущості - безперервне читання поезії генія українського народу. Спочатку цей унікальний захід приурочували до 200-річчя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Однак напередодні марафону студенти університету одноголосно вирішили присвятити акцію жертвам протистоянь в Україні, присвятити її тій Україні, про яку мріяв Тарас. Адже поезії великого Кобзаря стають особливо актуальними саме зараз.

Процедура поетичного марафону погоджена із адміністрацією Книги рекордів Гіннеса та номінована на новий світовий рекорд у розділі «Найдовший естафетний марафон читання». Акція триватиме до 10 березня 2014 року. 18 діб поспіль студенти, викладачі, гості університету безперервно читатимуть твори Тараса Шевченка. Таким чином, за одну добу студенти кілька разів перечитають «Кобзар» без жодної паузи. Спостерігатимуть за перебігом дійства свідки — громадські та культурні діячі, люди з різних куточків України, які, по-суті, не мають жодного відношення до Острозької академії, однак зголосилися взяти участь в акції задля вшануванням ювілею видатного сина українського народу, його невмирущого пророчого слова, утвердження в українському суспільстві духовних заповідей великого Кобзаря. Також у залі акції цілодобово ведеться відеозапис, працюють фотографи.

«Наша акція — багатоідейна. Однак найбільше нам хочеться показати, як навчитися читати «Кобзаря», — зауважив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник. — В Україні, очевидно, ніхто так і не зрозумів ключових заповідей цієї книги. В іншому випадку — ми жили б зараз зовсім в іншій державі. Сподіваємося, що ця акція змусить говорити про Тараса в світовому масштабі. Я переконаний, що у нас все вдасться, адже присвята акції Україні надихає нас, дає невичерпну енергію. Можливо, творчість Тараса Шевченка зможе змінити нинішню ситуацію в країні».

Символічно, що відкриття поетичного марафону розпочалося зі спільної молитви за Україну.

У відкритті акції взяв участь представник національного проекту «Книга рекордів України» Олександр Шустерук. Каже, що це дійство, безперечно, предентує і на рекорд України.