Нічна екскурсія Острозькою академією

19 травня 2014

До Міжнародного дня музею в Національному університеті «Острозька академія» для студентів та абітурієнтів підготували незвичайний сюрприз — нічну екскурсію древніми підземеллями й аудиторіями університету.

18 травня всі охочі мали нагоду торкнутися нічних таємниць Острозької академії. Під час екскурсії студенти й гості університету могли не лише ознайомитися із історією першого вищого навчального закладу Східної Європи, а й потрапити на справжнісінький урок грецької мови, послухати заповіт Гальшки Острозької й Острозький наспів, побувати в робочому кабінеті іконописця і перекладача XVI століття, зустрітися із духами нічного підземелля, поспілкуватися із князем і послухати його скрипалів, познайомитися із Яном Лятосом і дізнатися його пророцтва.

Після мандрівки середньовічною академією князь наказав почастувати своїх гостей. Тому присутні побували в студентській їдальні, дізналися, що їли студенти XVI століття, і скуштували квас, приготований за особливим рецептом.

Нічну екскурсію в Острозькій академії проводять уже другий рік поспіль. За словами директора Музею історії Острозької академії Анастасії Хеленюк, цього разу екскурсію відвідало близько трьохсот осіб.

«Головна ідея екскурсії — відтворити академічну атмосферу XVI століття. Тому музейні експонати відігравали головну роль у відтворенні тогочасного побуту. Також були задіяні театралізовані герої — Герасим Смотрицький, Ян Лятос, князь Василь-Костянтин Острозький. Приємно, що на прохання про допомогу в організації заходу відгукнулися викладачі університету, а також не лише волонтери нашого музею, а й студенти спеціальностей «Культурологія» й «Історія»,

зауважила Анастасія Хеленюк