В Острозькій академії презентували науково-популярне видання «Князі Острозькі»

15 грудня 2014

Презентація видання «Князі Острозькі» відбулася 12 грудня за участю одного із авторів, кандидата історичних наук, доцента Ігоря Тесленка, головного редактора видавництва «Балтія-Друк» Віргініюса Строля і ректора Національного університету «Острозька академія», професора Ігоря Пасічника.

Нагадаємо, що цьогоріч українці спільно з литовцями святкували 500-річчя битви під Оршею, у якій об’єднане військо Великого князівства Литовського та Королівства Польського на чолі з князем Костянтином Острозьким перемогло армію Московського царства. Проте видання книги «Князі Острозькі» приурочене не тільки цій події, але й пов’язане з іншими представниками роду, які займали високі адміністративні й військові посади. Зокрема, вони відомі своєю меценатською діяльністю, адже з ініціативи князя Василя-Костянтина Острозького був створений перший вищий навчальний заклад у Східній Європі — Острозька академія, і вперше видана Біблія церковно-слов’янською мовою.

«Родовід князів Острозьких дивуватиме не тільки нинішнє, а й прийдешні покоління, тому що з їхньої діяльності та біографій випливатимуть все нові й нові ключові сторінки. Завдяки коректурі книга легко читається, а вдалі ілюстрації по-особливому підсилюють текст»,

зауважив Ігор Пасічник.

За словами Віргініюса Строля, мета цього видання — розказати світові про Україну, адже Україну впізнають тільки за козацтвом і Шевченком, а вона багата й цікавими особистостями.

«Ілюстрації у виданні здебільшого унікальні, які ніколи раніше в Україні не публікувались. Це ілюстрації з приватних колекцій, із закордонних архівів. Це фотографії місць пам’яті князів Острозьких, і в межах України, і поза межами нашої держави. Під час роботи випливали такі біографічні відомості, пов’язані з князями Острозькими, про які ще й досі немає спеціальних наукових статей»,

зазначив Ігор Тесленко.

До видання було залучено історичні документи й архівні матеріали, зібрані у 26-ти музеях України, Польщі, Литви й Білорусі. Історичні дослідження ілюструють майже 800 фотографій. Цю роботу планують продовжити й видати ще низку книг, пов’язаних із українською історичною елітою.