ІІІ Школа «MediaStream» у Львові. Острозька академія знову в авангарді

14 грудня 2014

Три проекти журналістської лабораторії Острозької академії «J.Lab» увійшли до п’ятнадцяти проектів зі всієї України, відібраних для участі у ІІІ Школі громадської активності «MediaStream». Студенти третього курсу спеціальності «Журналістика» Яніна Загурська та Катерина Комолова, а також старший викладач кафедри журналістики і засновник «J.Lab» Роман Шулик відправилися до Львова, де чотири дні (з 9 до 12 грудня) переймали досвід роботи відомих журналістів і громадських активістів.

Першого дня учасники презентували свої проекти, беручи до уваги побажання аудиторії. На ІІІ Школу з’їхалися медіа активісти із Запоріжжя, Острога, Києва, Луцька, Харкова, Іллічівська, Черкас, Миколаєва та Полтави. Увечері на учасників та тренерів чекав Jam-Session у межах п’ятого дня фестивалю «Jazz Bez», де всі могли поспілкуватися в неформальній атмосфері та послухати джаз від віртуозних музикантів.

Наступні два дні були присвячені тренінгам та зустрічам із професіоналами журналістської справи. Учасники школи змогли поспілкуватися з медіа-тренером «Deutsche Welle Akademie», блогером, онлайн-журналістом, засновником одного із найбільших новинних сайтів Киргизстану — kloop.kg — Бектуром Іскендером; засновником та керівником «MJoyRadio», експертом із радіомовлення, медіатренером, журналістом Романом Заяцем; журналістом, медіаекспертом, відомим блогером, викладачем школи журналістики та медіакомунікацій гуманітарного факультету УКУ Отаром Довженком.

Четвертий день був днем дискусії. Дискутували журналіст «П’ятого каналу», громадський активіст Азад Сафаров, блогер та громадський активіст Роман Шрайк, президент Асоціації медіаюристів, секретар Національної спілки журналістів, член Комісії з журналістської етики Тетяна Котюжинська і виконавчий директор Інституту масової інформації та представник «Репортерів без кордонів» Оксана Романюк та всі присутні на тему: «Громадський та професійний журналіст: виклики та відповідальність».

Після завершення дискусії організатори нагородили учасників та відзначили кращі проекти, серед яких і проект студентки Острозької академії Яніни Загурської — студентське освітньо-розважальне видання «SELO». Тренери Школи похвалили «SELO», відзначили особливим подарунком, а Отар Довженко зауважив, що із задоволенням читав би «SELO».

«Школа „MediaStream“ стала для мене першим досвідом у сфері громадської активності. Я мала честь бути присутньою на лекціях, слухати поради. Я просто дякую цим людям за те, що вони є і за те, що вони роблять»,

ділиться враженнями Яніна.

Найкращим визнали проект Тетяни Столярової із Харкова «Харків мобілізаційний».

Учасники та організатори збираються й надалі підтримувати зв’язок, адже такий досвід корисний і необхідний у справі розбудови громадянської журналістики в Україні.