Викладач Острозької академії пройшов стажування в Канаді

11 лютого 2014

Нещодавно доцент кафедри історії Національного університету «Острозька академія», кандидат історичних наук Андрій Смирнов повернувся з Канади, де проходив науково-дослідне стажування у Канадському інституті українських студій Університету Альберти. Стипендіат Меморіального фонду ім. Івана Коляски впродовж двох місяців перебував у Едмонтоні, досліджуючи історію українського православ’я в роки Другої світової війни. Здебільшого Андрій Смирнов працював з архівним фондом о. Тимофія Міненка, збираючи історичні джерела для свого проекту. Особливо цінним виявилося невідоме листування митрополита Іларіона Огієнка, а також рукопис праці о. Т. Міненка «Українська Православна Церква і Вселенська Патріархія у ХХ ст.».

Андрій Іванович мав можливість відвідати такі заходи КІУСу як презентація монографії доктора Андрія Заярнюка «Framing the Ukrainian Peasantry in Habsburg Galicia, 1846–1914» [Визначаючи українське селянство у Габсбурзькій Галичині, 1846–1914 рр.], міжнародний симпозіум «Після Вільнюса: якою дорогою піде Україна?».

Науковець також брав активну участь у житті української громади в Едмонтоні: виступав на зборах Товариства українських сеньорів, долучався до організації заходів Інституту св. Івана, побував на йорданських святкуваннях на території музею «Село спадщини української культури», зустрічався з численними релігійними, громадськими і науковими діячами діаспори.

Викладач Острозької академії пройшов стажування в Канаді