Острозькі наукові читання зібрали провідних українських істориків

30.09.2013

У Національному університеті «Острозька академія» 27-28 вересня відбулася Всеукраїнська конференція «Острозькі наукові читання» спільно з Центром вивчення спадщини князів Острозьких.

Після вітального слова ректора Острозької академії, професора Ігоря Пасічника, учасники конференції працювали у трьох секціях: «Острозька ординація у першій половині XVII ст.: персоналії та структура», «Друкарні та бібліотеки у володіннях кн. Острозьких», «Малі міста Острозького князівства в ІІ пол. XVI — на поч. XVII ст.».

Під час наукових читань у виші презентували другий збірник досліджень провідних істориків «Острозька давнина» — видання, що проливає світло у вивченні темних епізодів історії славетного князівства родини Острозьких. Нині, історики активно працюють над третім випуском, в академії планують до кінця року зібрати та систематизувати наукові матеріали провідних вчених не лише України , а й Європи. І все заради того, аби показати могутність та авторитет князів Острозьких навіть за межами своєї держави.

Працюють дослідники і над третім енциклопедичним виданням Острозької академії. Сходяться на думці, що вивчати і знати про авторитет Острогіани вкрай важливо, особливо нашим політикам, аналізуючи різні сторінки історії.

За словами першого проректора Національного університету «Острозька академія», професора Петра Кралюка, фактично, князь Острозький створив досить потужну елітарну культуру в своєму суспільстві, яка потім спровокувала українське відродження кінця XVI століття.

Теги: Kraliuk, Pasichnyk, Кралюк, Пасічник, острозькі читання, Острозька давнина