24.10.2013

У художній галереї Острозької академії 24 жовтня відкрилася виставка робіт відомого київського художника Володимира Домчука. Митець представив серію картин, присвячених древньому монашому ордену Західної Європи — Картузіанцям. Складна назва експозиції «Chartreuse: 7 stars — All inclusive» приховує у собі багато цікавинок. Ідея створення «Шартрез: 7 зірок — Все включено» виникла після відвідин аскетичного монастиря Шартрез, що у Франції. Шартрез — це місце, де більше тисячі років тому було засновано Орден Картузіанців, одного із найсуворіших і найаскетичніших орденів. Саме цю таємничість і спокій автор передав у своїх творах. Кожен, розглядаючи ці картини, може знайти відповіді на питання, що давно турбують людину: який зв’язок між тілом і душею, що твориться з монахом у келії, для чого люди відвідують монастир, яка чудодійна сила молитви і мистецтва.

Полотна намальовані водяними фарбами, це надає картинам неабиякої легкості. Можна помітити, що художник об’єднує інтелектуальність і духовну спадщину людства в одному полотні. Його роботи — це не звичайне змалювання якоїсь реальності, а «інструкція» з визначення та розуміння самотності. Комбінації картин, що змінюються, утворюють незавершений нарис, який може набути завершеності завдяки уяві глядача.

Організатори розповідають, що не очікували на такий резонанс серед студенів, який викликала експозиція. На відкритті виставки також були присутні Надія Заговора — дружина і надійна помічниця художника, о. Войцех Суровка — директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві, який висловив власні думки про незвичайність експозиційних робіт і про роль мистецтва у житті людини.

Після презентації всі охочі могли особисто поспілкуватися з Володимиром Домчуком та о. Войцехом Суровкою. Сам художник зазначив: «Намалювати картину — це лише частина справи. Важливо, як твоє творіння сприйме суспільство. Сподіваюся, що мої картини допоможуть людям зрозуміти, що тіло — лише наша фізіологічна частина, і не варто турбуватися тільки про нього, адже є ще й душа, а вона набагато цінніша».

На завершення художник залишив на пам’ять свій автограф на плакатіз підписами митців.

В Острозькій академії відкрилася експозиція картин «Chartreuse: 7 stars – All inclusive» В Острозькій академії відкрилася експозиція картин «Chartreuse: 7 stars – All inclusive»

Теги: мистецька галерея, Домчук, Хеленюк, Пасічник, Суровка, виставка