Vivat спудеям Острозької академії!

01 вересня 2013

Студентами Українського Оксфорду стали понад 400 юнаків і дівчат з різних куточків України. Урочиста церемонія посвяти в спудеї Інавгурація-2013 відбулася першого вересня в Національному університеті «Острозька академія». Традиційно в дійстві взяли участь театралізовані герої — фундатори першого вищого навчального закладу в Східній Європі княжна Гальшка, князь Василь-Костянтин Острозький, видатні діячі Острозького культурно-освітнього осередку, а також друзі та меценати сучасного вишу — відомий український науковець, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, академік Острозького академічного братства Микола Жулинський, протектор НаУОА Роман Василишин, мер Острога Олександр Шикер.

З вітальним словом до інавгурантів звернувся ректор університету Ігор Пасічник: «Острозька академія — це єдиний університет, який поставив перед собою завдання виховати національну еліту України. Пам’ятайте, що саме ви, дорогі першокурсники, покликані розбудити нашу державу. Саме серед вас я бачу майбутніх президентів і міністрів України. Не забувайте, що ви зобов’язані стати видатними українськими постатями».

До привітань також приєдналися голова студентського братства Ігор Штельмах, настоятель студентсько-викладацького храму, декан гуманітарного факультету Василь Жуковський. Микола Жулинський приїжджає на церемонію Інавгурації вже багато років поспіль. Він зазначив, що не може не висловити щире захоплення сучасною академією.

У присутності професорсько-викладацького складу, гостей свята першокурсники дали обіцянку спудея Острозької академії, а також отримали у подарунок книгу життя — Біблію.

Варто зауважити, що обіцянку дали і викладачі вишу, які минулого року захистили дисертаційні дослідження. Тож професорсько-викладацький склад Острозької академії поповнився 4-ма докторами і 14-ма кандидатами наук.

У перший день свого студентського життя першокурсники мали нагоду послухати лекції Миколи Жулинського і проректора з навчально-наукової роботи Петра Кралюка, присвячені постаті Тараса Шевченка і формуванню національної ідентичності українців.

Завершилося свято відкриттям етнографічної виставки, яка постійно діятиме у підземній галереї Острозької академії.

Vivat спудеям Острозької академії! Vivat спудеям Острозької академії! Vivat спудеям Острозької академії! Vivat спудеям Острозької академії! Vivat спудеям Острозької академії! Vivat спудеям Острозької академії! Vivat спудеям Острозької академії!