В Острозькій академії обговорили питання управління суспільним розвитком

07 жовтня 2013

У Національному університеті «Острозька академія» 3-5 жовтня відбулася II щорічна науково-практична конференція за міжнародною участю «Управління суспільним розвитком: глобальні виклики та альтернативи». Співорганізатором наукового заходу став Інститут глобальних стратегій управління за сприяння проекту Фонду Богдана Гаврилишина «Громадянське суспільство починається сьогодні» та Фонду Віктора Матчука. Мета конференції — визначення шляхів та напрямів удосконалення державної регіональної політики та процесів управління суспільним розвитком з урахуванням національних пріоритетів України.

Учасники конференції ознайомилися з історико-культурним архітектурним комплексом Острозької академії, науковою бібліотекою, замком князів Острозьких і зустрілися з ректором університету Ігорем Пасічником.

На конференції з вітальними словами виступили директор Інституту глобальних стратегій управління Національного університету «Острозька академія», доктор наук з державного управління Ольга Руденко, а також гості зарубіжжя — заступник голови опікунської ради програми «Стипендія мера Москви» у Республіці Молдова, перший проректор Сучасного гуманітарного інституту Микола Трусевич і професор Поморської Академії в Слупську Олександр Кучабський.

Доповіді та дискусії на пленарних і секційних засіданнях базувалися на такій тематиці: активізація участі громад у процесах управління суспільним розвитком, модернізація системи управління суспільно-політичним і соціально-економічним розвитком, проблеми управління соціогуманітарним розвитком транзитивних суспільств, стратегії духовно-ідеологічного відродження нації та розвитку толерантності суспільства. У рамках конференції проводилася робота дискусійного клубу «Альтернативні моделі управління суспільним розвитком».

«У роботі конференції взяли участь науковці із п’яти закордонних країн і різних куточків України, — зазначає заступник директора Інституту глобальних стратегій управління Сергій Штурхецький. — Чи не основним підсумком конференції можна вважати те переконання, яке винесли всі учасники наукового форуму: сучасні виклики, які постають перед суспільством, потребують об’єднання зусиль вчених різних країн».

Також під час конференції була підписана Угода про співпрацю в освітній та науковій галузі між Національним університетом «Острозька академія» та Поморською академією у Слупську. Матеріали конференції у вигляді статей будуть надруковані у збірнику наукових праць Інституту глобальних стратегій управління.