Старшокласників навчали основ журналістики

28 лютого 2013

Уже вшосте на базі Острозької академії відбувся тренінг з основ журналістики для старшокласників «Школа універсального журналіста». Цього разу його учасниками стали майже два десятки школярів із Рівненської, Волинської, Хмельницької та Одеської областей.

Учасники тренінгу дізналися про особливості роботи журналіста, які передусім варто знати початківцям: як шукати теми для матеріалів, зокрема, і в соціальних мережах; як брати інтерв’ю; з якими труднощами насамперед стикається у своїй практичній діяльності юний журналіст і що варто враховувати учням, які планують у майбутньому здобувати журналістський фах.

Про особливості навчання в Острозькій академії розповіла відповідальний секретар приймальної комісії Галина Пастушок, декан гуманітарного факультету Василь Жуковський а також студентка магістеріуму Ольга Данилюк.

— Сподіваюсь, що випускники таких шкіл формуватимуть нову генерацію українських журналістів, які відповідатимуть за те, що пишуть, перед Богом, народом і власним сумлінням, — наголосив Василь Жуковський. — Вони не перетворюватимуть видання і телепрограми на поле бою, а об’єктивними аналітичними матеріалами відповідально формуватимуть суспільну думку, допомагаючи пересічному українцеві краще орієнтуватись у процесах політичного, економічного, суспільного життя.

Атмосфера на тренінгу була дуже дружньою, майже сімейною, — ділиться враженнями від участі у Школі універсального журналіста на базі Острозької академії Марта Дорошенко із Луцька. — Найбільше запам’ятались практичні завдання, під час яких ми опановували основи роботи журналіста і вчилися працювати з людьми.

— Я рада, що не було нудних лекцій і я не засинала, — зізналась по закінченні тренінгу Діана Рогачова із смт. Маневичі на Волині. — Я не змінила свого рішення стати журналістом, а навпаки більше захопилась цією професією!

— Чимало випускників попередніх тренінгів нині не лише успішно навчаються на спеціальності «Журналістика» в Острозькій академії, а й співпрацюють із засобами масової інформації, застосовуючи здобуті знання на практиці, — зауважує керівник Школи універсального журналіста, викладач кафедри журналістики НаУОА, головний редактор Видавничого дому «ОГО» Віталій Голубєв.

Загалом за час проведення Шкіл універсального журналіста на базі Національного університету «Острозька академія» їх учасниками стали учні з 10 областей України — від Львівщини до Донеччини.

Старшокласників навчали основ журналістики