В Острозькій академії відбувся фестиваль «Різдвяні піснеспіви»

28 січня 2013

Уже восьмий рік поспіль після новорічних і різдвяних свят у Національний університет «Острозька академія» з’їжджаються хорові колективи з усієї України. Цього року фестиваль «Різдвяні піснеспіви» відбувся 26 січня. Захід, безперечно, розширив географію учасників, адже у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького виступили не лише хористи Острога та Рівненщини, а й Львова та Вінницької області.

Фестиваль розпочався вітальним словом декана гуманітарного факультету, настоятеля храму Василя Жуковського.

«Різдво Христове змінило людство. Однією із форм прославлення цього великого християнського свята в Україні є виконання колядок, у яких українці осмислюють значення народження Сина Божого. Наш фестиваль — це не шоу, не концерт, не змагання. Це своєрідна форма богослужіння. Ми вдячні кожному хору, який узяв участь в цьогорічних «Різдвяних піснеспівах», — зазначив Василь Жуковський.

Фестивальну програму відкрив хор студенстсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького «Благовість». Своє виконання колядок також представили хор Острозької академії та учасники обмінної програми «Канада. Світ. Молодь», хор Свято-Миколаївського храму м. Острога, хор учнів Острозької музичної школи.

Учасників фестивалю привітав поет, журналіст, краєзнавець Олесь Ундір, а також заступник міського голови Віталій Ундір.

Усі хорові колективи на пам’ять про участь у фестивалі отримали дипломи та сувеніри.

В Острозькій академії відбувся фестиваль «Різдвяні піснеспіви» В Острозькій академії відбувся фестиваль «Різдвяні піснеспіви»