В Острозькій академії відкрилася виставка картин Олекси Новаківського

28 вересня 2012

У підземній галереї університету 28 вересня відкрилася виставка творів відомого українського художника-постімпресіоніста Олекси Новаківського із колекції професора Миколи Мушинки з Пряшева (Словацька Республіка).

Починаючи з 90-х років колекція картин Олекси Новаківського експонувалася у Львові, Києві, Ужгороді, Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаґо, Ванкувері та Торонто, а пізніше і в Меджилабірцях, Свиднику та Пряшеві. За словами Миколи Мушинки, за цей час вона поповнювалася новими роботами митця. Наразі, найбільша приватна колекція полотен Новаківського (якщо не брати до уваги колекцій, що належать його родині) нараховує 55 творів.

«Олекса Новаківський — це непересічна особистість в українському мистецтві, — зазначив член-кореспондент Академії мистецтв України професор Володимир Овсійчук. — Йому ще з дитинства пророкували велике майбутнє. Вивчаючи мистецтво і живопис у Кракові, він орієнтувався на кращі європейські цінності цього ремесла, вчився у французьких імпресіоністів та постімпресіоністів. Він був першим і останнім, хто закінчив Академію мистецтв у Кракові з золотою медаллю».

За словами професора Овсійчука, ця виставка виховає у студентів мистецький смак, розуміння найглибшого єднання з природою, експозиція примусить кожного з них відкрити у собі художника.

Ректор університету Ігор Пасічник наголосив на тому, що відкриття виставки робіт Новаківського в підземній галереї — це знакова подія не лише для академії та Острога, а й для всієї України, адже вона поволі починає повертати собі ще один геніальний талант.

Завдяки співпраці Ректорату університету, Інституту досліджень української діаспори НаУОА, Музею історії НаУОА та Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові твори Олекси Новаківського експонуватимуться в мистецькій галереї університету упродовж двох тижнів.

В Острозькій академії відкрилася виставка картин Олекси Новаківського В Острозькій академії відкрилася виставка картин Олекси Новаківського