Острозька академія вшанувала пам’ять Уласа Самчука та Бориса Тена

18 вересня 2012

Студентсько-викладацький колектив Острозької академії побував на традиційному обласному літературно-мистецькому святі «Дерманський світильник», де вкотре вшановували видатних письменників, уродженців мальовничого села Дермань: Уласа Самчука та Бориса Тена.

Знаковою подією цьогорічного свята стало покладання квітів до меморіальної дошки на будинкові, де народився видатний перекладач «Ілліади» та «Одіссеї» — Микола Хомичевський, більше відомий сучасному читачеві під літературним псевдонімом Борис Тен.

Після вшанування пам’яті видатного перекладача гості взяли участь у традиційних літературних читаннях у стінах Дерманської гімназії, де присутні мали можливість почути поетичне слово та українську пісню у виконанні місцевих народних колективів. Відбулося і вручення літературно-мистецької премії імені Світочів — так тут справедливо називають велетів української культури.

Окрім того, гості свята оглянули експозицію музейних кімнат Уласа Самчука та Бориса Тена, ознайомилися із новинками краєзнавчої літератури.

Нагадаємо, що літературно-мистецьке свято «Дерманський світильник» проводиться щорічно у другу неділю вересня в селі Дермань Здолбунівського району Рівненської області. з метою вшанування видатних письменників, уродженців цього населеного пункту, Уласа Самчука та Бориса Тена.