Спадщину Острога представляли на Міжнародному семінарі в Німеччині

20 червня 2012

У Центрі вивчення історії та культури Центральної та Східної Європи (Лейпцігський університет, Німеччина) 14-16 червня відбувся Міжнародний семінар «Практика соціальної реформи: релігія, благодійність та суспільні рухи (1850 — 1939 рр)». Науковий захід зібрав понад 20 учасників з Німеччини, Австрії, Швеції, Сполучених Штатів Америки, Польщі, Росії та України. Острозьку академію на семінарі представляв старший викладач кафедри релігієзнавства Михайло Якубович, який виступив із доповіддю на тему: «Мусульманська релігійність у Другій Речі Посполитій (1918 — 1939): виміри суспільного розвитку».

«Моя тема стосувалася суспільних перетворень у середовищі литовських татар, які ще з чотирнадцятого століття мешкали на теренах Литви, Польщі, Білорусі та України. У міжвоєнний період ця меншина нараховувала майже 10 тисяч осіб, а в 1936 році польська влада навіть офіційно визнала Мусульманський релігійний союз та надавала відповідну підтримку ісламським громадам. У своїй доповіді чимало уваги я присвятив і острозькими татарам, які також входили в цю спільноту», — розповідає учасник семінару з Острозької академії. За словами Михайла Якубовича, аудиторію зацікавив ще й історичний контекст, зокрема чимало прикладів релігійної толерантності, досягнутої на Волині зусиллями роду князів Острозьких.

Нагадаємо, до часів Другої світової війни в Острозі існувала значна татарська громада, яка мала в своєму розпорядженні мечеть. Одна із острозьких вулиць, колись заселена мусульманською меншиною, досі має назву «Татарська».