В Острозькій академії провели треті наукові Святовасилівські читання

27 лютого 2012

У Національному університеті «Острозька академія» 24 та 25 лютого відбувалися треті наукові Святовасилівські читання. Учасники заходу обговорювали питання, які стосуються роду князів Острозьких, зокрема, постаті князя Василя-Костянтина Острозького.

«Ці читання були започатковані кілька років тому — у час, коли ми відзначали 400 років з дня смерті князя Василя-Костянтина Острозького. Ми розглядаємо різні аспекти діяльності князів Острозьких — політичні, майнові, культурні. Крім того, ми розглядаємо й низку інших питань, які так чи інакше пов’язані з давнім Острогом», — зауважив доктор філософських наук, проректор з навчально-наукової роботи Петро Кралюк. Він також презентував аудиторії декілька нових видань, які вийшли в стінах Острозької академії.

Учасниками секційного засідання були гості з Києва, Рівного та Шумська. Зокрема, Наталія Бондар — співавтор енциклопедії «Острозька академія», представник Національної бібліотеки України імені Володимира Вернадського, Олег Однороженко — представник Інституту української археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського, Ігор Тесленко — представник Національного університету «Києво-Могилянська академія» та аспірант Рівненського державного гуманітарного університету Сергій Синюк.

Острозьку академію представляли перший проректор університету Петро Кралюк, який розповідав про контексти та літописні інтерпретації 862 року, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри релігієзнавства Михайло Якубович, який доповідав про спадщину Мелетія Смотрицького. До обговорення долучилися і аспіранти кафедри історії ім. М. Ковальського Микола Бирук та Ірина Рибачок.