Холмська ікона Божої Матері відтепер прикрашатиме храм Острозької академії

05 липня 2011

Меценат та друг Острозької академії Іван Кардаш передав у дарунок студентсько-викладацькому храму преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» копію Холмської ікони Божої Матері. Її оригінал наразі зберігається у Музеї Волинської ікони в місті Луцьку.

Ця ікона належить до числа чотирьох найбільших святининь Давньої Русі-України і є чудотворною.

Холмська ікона Божої Матері написана олійними фарбами на кипарисових дошках у візантійському стилі. На ній зображено Божу Матір, яка тримає на правій руці Ісуса, який правою рукою благословляє, а в лівій тримає сувій. Вражає ця прекрасна ікона і своїми розмірами: її висота — 95 см, а ширина — 66 см.