Мовний моніторинг в університеті

14 лютого 2011

Триває третій  щорічний проект «Мовний моніторинг – 2011», ініційований кафедрою журналістики та літературознавства Національного університету «Острозька академія». Цього разу організатори досліджують найтиповіші приклади використання сленгу у повсякденному мовленні, тобто специфічної емоційно забарвленої лексики, що поширена серед певних соціальних і вікових груп (шкільної, студентської молоді), специфічної мови різних субкультур. Наприклад: «стрьомно», «круто», «я пруся», «ІМХО», «тягово».

На адресу організаторів уже надійшло понад 30 робіт з Острога, Здолбунова, Рівного та Кузнецовська.

Нагадаємо, що долучитися до проекту ще можна до 20 лютого. Для цього потрібно зафіксувати на папері (письмово чи з допомогою комп’ютерного набору) або підготувати аудіозапис (знадобиться диктофон чи мобільний телефон із відповідною функцією) уривків живого мовлення з прикладами застосування сленгу.
До матеріалу потрібно додати інформацію про:
•    вік та вид діяльності співрозмовника,
•    населений пункт, де відбувалася розмова,
•    контактні дані людини, яка здійснила мовне дослідження (ПІП, адреса проживання, телефон).

Зібрані матеріали подавати за адресою: кафедра журналістики та літературознавства Національного університету «Острозька академія», 35800, м.Острог, вул. Семінарська, 2, тел./факс.: +38 (03654) 2-29-49 (вн. 121), 096 800 61 30 (Вікторія Назарук) , або надіслати їх на електронну пошту - mova.monitor2011@gmail.com

Усі подані матеріали будуть включені до міні-словника сленгу, який буде презентовано 22 лютого під час підсумкової прес-конференції проекту.