Студентів навчали, як захищати свої права

23 грудня 2011

У Національному університеті «Острозька академія» 22 грудня з ініціативи Центру політичних досліджень та Інституту соціальних досліджень відбувся круглий стіл на тему: «Дотримання та захист прав людини в Україні». Спеціально запрошеними гостями заходу стали адвокат, представник Української Гельсінської Спілки з прав людини Олена Сапожнікова, правозахисник, координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко та керівник Центру права Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» Микола Глотов. Участь в обговоренні взяли також студенти та викладачі спеціальності «політологія».

За словами організаторів, метою проведення заходу було проаналізувати стан дотримання прав людини в Україні не лише правозахисними організаціями, але й залучити до публічного обговорення політологів. Також приїжджі гості намагались якомога доступніше пояснити студентам особливості механізмів захисту прав і свобод людини та громадянина на практиці. Для цього використовувалися різноманітні інтерактивні та ігрові методики. Зокрема був застосований метод форум-театру, що передбачав спонтанну інсценізацію учасниками подій, де потрібно було захищати власні права. Студенти-політологи охоче проявляли акторські здібності, виступаючи в ролі представників правоохоронних органів, звичайних перехожих чи порушників. Усі присутні також мали змогу переглянути відеоролики із поясненням базових прав людини, а також послухати рекомендації щодо можливості захисту власних праву конкретних ситуаціях.

Як зазначила у вступному слові модератор круглого столу Людмила Загребельна, проведення таких заходів із залученням експертів дозволить студентам не лише ознайомитися із теоретичним матеріалом, але й отримати поради як в реальному житті вміло захищати свої права.

Студентів навчали як захищати свої права Студентів навчали як захищати свої права Студентів навчали як захищати свої права