Культурологію як проблему і проблеми культурології аналізують науковці університету

21 грудня 2011

У Національному університеті «Острозька академія» 20 грудня відбувся методологічний семінар «Культурологія як проблема і проблеми культурології». Обговорення цієї теми відбувалось разом із розширеними засіданнями наукових гуртків «Актуальні проблеми сучасної філософської антропології» (керівник — доцент Микола Зайцев) та «Актуальні проблеми сучасної філософії та культурології» (керівник — доцент Дмитро Шевчук), що діють при кафедрі культурології та філософії.

Основним доповідачем на семінарі був кандидат філософських наук, доцент Дмитро Шевчук. Свою доповідь він представив у вигляді презентації. «Основними напрямками дискусії про культурологію є питання про її практику, організацію, методологію та становлення культурології як науки. Останній аспект потрібно розглядати як результат зміни парадигм, виділяючи два аспекти: епістеміологічний та політичний. У загальному головним питанням у сфері методології є визначення предмету культурології. З одного боку культурологія постає як автономна дисципліна. А з іншого — його розглядають як культурологічний підхід в інших дисциплінах, які займаються вивченням культури», — пояснив Дмитро Шевчук.

До дискусії активно долучилися завідувач кафедри, кандидат філософських наук, доцент Микола Зайцев, кандидат філософських наук, доцент Марія Петрушкевич та кандидат філологічних наук, доцент Жанна Янковська. Зокрема Марія Петрушкевич зауважила, що культурологія тепер вважається додатковою дисципліною, проте її необхідно виокремити в окрему галузь.

Студенти також доводили власні точки зору з певних аспектів, задавали питання. Наприкінці було зазначено, що подібні семінари проводитимуться й надалі.

В Острозькій академії обговорили проблеми культурології В Острозькій академії обговорили проблеми культурології