Звернення ректора Острозької академії до громадськості

21 листопада 2011

Вельмишановні друзі!

Відповідно до указу Президента України Національний університет «Острозька академія» підпорядковувався Кабінету Міністрів. Однак розпорядженням КМУ № 1353-р від 07 липня 2010 року наш навчальний заклад підпорядковується Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України. У зв’язку з цим виникла необхідність змінити статут Національного університету «Острозька академія». Відтак, у статут будуть внесені зміни до пункту, що стосується підпорядкування Острозької академії та процедури обрання ректора.
Згідно зі статутом, що діяв, ректор призначався та звільнявся з посади розпорядженням Кабінету Міністрів України. Оскільки, як зазначалося раніше, відтепер Острозька академія підпорядковується Міністерству освіти, то і процедура призначення керівника нашого навчального закладу здійснюється цим відомством. Наказом Міністерства освіти № 565-к від 19 листопада 2011 року мене призначено виконуючим обов’язки ректора Національного університету «Острозька академія». Тепер будемо очікувати оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора. Хто у ньому переможе — стане ректором Острозької академії.
Якби наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо призначення мене виконуючим обов’язки ректора з’явився в той же день, що й розпорядження про звільнення з посади ректора у зв’язку із закінченням контракту, то й у засобах масової інформації вдалося б уникнути різноголосся та нагнітання ситуації.
Зараз немає жодних причин для занепокоєння, і ми працюємо у тому ж динамічному ритмі, що й працювали. Зазначу, що від Міністерства освіти та департаменту кадрової комісії суттєвих зауважень до Острозької академії і, зокрема, роботи ректора не було.
Тим не менше, висловлюю щиру подяку усім, хто підтримує та небайдужий до долі Острозької академії!

З повагою
ректор Національного університету