Острозька академія: історичні традиції та сучасність

06 жовтня 2011

У Національному університеті «Острозька академія» 5 жовтня за ініціативи кафедри історії ім. проф. Миколи Ковальського відбулася Регіональна науково-практична конференція «Острозька академія: історичні традиції та сучасність». Захід присвячений 435-річчю з часу заснування університету та пам’яті видатного українського історика, одного із фундаторів Острозької академії, першого завідувача кафедри історії Національного університету «Острозька академія», професора Миколи Ковальського.

Вітальне слово до професорсько-викладацького складу та студентів Острозької академії виголосив проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія», доктор філософських наук, професор Петро Кралюк. Він розповів про передумови відновлення Острозької академії як освітнього явища, а також привітав кафедру історії ім. проф. Миколи Ковальського із 15-річчям.

Із доповідями на конференції виступили викладачі кафедри історії, країнознавства, релігієзнавства, документознавства та інформаційної діяльності Національного університету «Острозька академія», а також заступник директора з наукової роботи Нетішинського краєзнавчого музею Тарас Вихованець та художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника м. Острога Микола Бендюк. Питання, що порушувалися у доповідях були різноманітними і стосувалися культурного відродження Острога, традицій Острозького освітньо-культурного центру, ролі музею історії Острозької академії у збереженні традицій університету, а також історичної школи професора Миколи Ковальського.